'Aanvoerders uit Jupiler Pro League richten spelersraad op om te onderhandelen'

'Aanvoerders uit Jupiler Pro League richten spelersraad op om te onderhandelen'

Gepubliceerd: woensdag 8 april 2020 om 09:00wo 08-04-2020 om 09:00

Laatste update: woensdag 8 april 2020 om 09:00wo 08-04-2020 om 09:00

De aanvoerders van de Jupiler Pro League starten een nieuw initiatief op, namelijk een spelersraad. Dit idee kwam er op aanraden van spelersvakbond Sporta, die bij zowat elke profclub afgevaardigden heeft zitten. Dat schrijft Het Nieuwsblad.

De spelersraad zou gemeenschappelijk standpunten innemen vanuit de verschillende clubs en zo belangrijke dossiers mee vorm helpen geven. Zo wil de spelersraad mee inspraak krijgen in bijvoorbeeld het stopzetten en/of hervatten van de competitie tijdens de coronacrisis.

Het voorbeeld van onze spelers is Profvoetballersvereniging PFA in Engeland. Die staan de spelers uit de Premier League bij tijdens allerhande onderhandelingen, zowel met de clubs als met de voetbalbond zelf.

Verder zouden onze spelers ook een gemeenschappelijk standpunt willen innemen over loonsafstand. Op dit moment zijn al een vijftal clubs overgegaan naar tijdelijke werkloosheid voor hun spelers. Mogelijk komt er een duidelijk standpunt van alle clubs samen.

Logo Bundesliga

Check hier de hoogtepunten van de afgelopen Bundesliga-speelronde

Plaats een reactie

Bekijk het laatste nieuws