27 spelers uit Belgische competities op de Afrika Cup: de uitslagen op een rij

27 spelers uit Belgische competities op de Afrika Cup: de uitslagen op een rij

8 januari - 23:00 Laatste update: 8 januari - 23:00
Afrika Cup 2 Reacties

Oplopende besmettingscijfers of niet, de Afrika Cup 2021 gaat met een half jaar vertraging alsnog van start. Het toernooi in Kameroen zou eigenlijk in de zomermaanden plaatsvinden, maar wordt nu tussen 9 januari en 6 februari georganiseerd. Op welk moment komen de 24 deelnemende landen in actie? VoetbalPrimeur.be brengt het verloop van het toernooi in kaart.

Toernooiopzet
De Afrika Cup bestond tijdens de vorige zomereditie in 2019 uit 24 deelnemers en volgt ook ditmaal het EK-systeem na. Dat wil zeggen dat acht van de 24 na de poulefase afvallen: de nummers één en twee uit elke groep halen de achtste finales, net als de vier best scorende nummers drie. Na de achtste finales volgen de kwartfinales, halve finales, de strijd om het brons en de finale op zondag 6 februari.

Groep A
Zondag 9 januari 17.00: Kameroen-Burkina Faso 2-1
Zondag 9 januari 20.00: Ethiopië-Kaapverdië 0-1
Donderdag 13 januari: Kameroen-Ethiopië 4-1
Donderdag 13 januari: Kaapverdië-Burkina Faso 0-1
Maandag 17 januari 17.00: Kaapverdië-Kameroen
Maandag 17 januari 17.00: Burkina Faso-Ethiopië


Kenny Rocha (KV Oostende, Kaapverdië)

Groep B
Maandag 10 januari 14.00: Senegal-Zimbabwe 1-0
Maandag 10 januari 17.00: Guinee-Malawi 1-0
Vrijdag 14 januari: Senegal-Guinee 0-0
Vrijdag 14 januari: Malawi-Zimbabwe 2-1
Dinsdag 18 januari 17.00: Malawi-Senegal
Dinsdag 18 januari 17.00: Zimbabwe-Guinee


Sadio Mané (Liverpool FC, Senegal)

Groep C
Maandag 10 januari 17.00: Marokko-Ghana 1-0
Maandag 10 januari 20.00: Comoren-Gabon 0-1
Vrijdag 14 januari: Marokko-Comoren 2-0
Vrijdag 14 januari: Gabon-Ghana 1-1
Dinsdag 18 januari 20.00: Gabon-Marokko
Dinsdag 18 januari 20.00: Ghana-Comoren


Tarik Tissoudali (KAA Gent, Marokko)

Groep D
Dinsdag 11 januari 17.00: Nigeria-Egypte 1-0
Dinsdag 11 januari: Sudan - Guinee-Bissau 0-0
Zaterdag 15 januari: Nigeria-Sudan 3-1
Zaterdag 15 januari 20.00: Guinee-Bissau - Egypte
Woensdag 19 januari 20.00: Guinee-Bissau - Nigeria
Woensdag 19 januari 20.00: Egypte-Sudan


Mohamed Salah (Liverpool FC, Egypte)

Groep E
Dinsdag 11 januari: Algerije-Sierra Leone 0-0
Woensdag 12 januari: Equatoriaal-Guinea – Ivoorkust 0-1
Zondag 16 januari 17.00: Ivoorkust-Sierra Leone
Zondag 16 januari 20.00: Algerije - Equatoriaal-Guinea
Donderdag 20 januari 17.00: Ivoorkust-Algerije
Donderdag 20 januari 17.00: Sierra Leone - Equatoriaal-Guinea


Christian Kouamé (RSC Anderlecht, Ivoorkust)

Groep F
Woensdag 12 januari: Tunesië-Mali 0-1
Woensdag 12 januari: Mauritanië-Gambia 0-1
Zondag 16 januari 14.00: Gambia-Mali
Zondag 16 januari 17.00: Tunesië-Mauritanië
Donderdag 20 januari 20.00: Gambia-Tunesië
Donderdag 20 januari 20.00: Mali-Mauritanië


(Tom Saintfiet, bondscoach Gambia en landgenoot)

Achtste finales
Zondag 23 januari 17.00: Nummer 2 van Groep A-Nummer 2 van Groep C (1)
Zondag 23 januari 20.00: Nummer 1 van Groep D-Nummer 3 van Groep B, E of F (2)
Maandag 24 januari 17.00: Nummer 2 van Groep B-Nummer 2 van Groep F (3)
Maandag 24 januari 20.00: Nummer 1 van Groep A-Nummer 3 van Groep C, D of E (4)
Dinsdag 25 januari 17.00: Nummer 1 van Groep B-Nummer 3 van Groep A, C of D (5)
Dinsdag 25 januari 20.00: Nummer 1 van Groep C-Nummer 3 van Groep A, B of F (6)
Woensdag 26 januari 17.00: Nummer 1 van Groep E-Nummer 2 van Groep D (7)
Woensdag 26 januari 20.00: Nummer 1 van Groep F-Nummer 2 van Groep E (8)

Kwartfinales
Zaterdag 29 januari 17.00: Winnaar Wedstrijd 3-Winnaar Wedstrijd 4 (A)
Zaterdag 29 januari 20.00: Winnaar Wedstrijd 1-Winnaar Wedstrijd 2 (B)
Zondag 30 januari 17.00: Winnaar Wedstrijd 7-Winnaar Wedstrijd 6 (C)
Zondag 30 januari 20.00: Winnaar Wedstrijd 5-Winnaar Wedstrijd 8 (D)

Halve finales
Woensdag 2 februari 20.00: Winnaar Wedstrijd B-Winnaar Wedstrijd D (X)
Donderdag 3 februari 20.00: Winnaar Wedstrijd A-Winnaar Wedstrijd C (Y)

Troostfinale
Zondag 6 februari 17.00: Verliezer Wedstrijd X-Verliezer Wedstrijd Y

Finale
Zondag 6 februari 20.00: Winnaar Wedstrijd X-Winnaar Wedstrijd Y

Geselecteerde spelers uit de Belgische competities:
RSC Anderlecht: Christian Kouamé (Ivoorkust)
Royal Antwerp FC: Abdoulaye Seck (Senegal)
K. Beerschot V.A: Reda Halaïmia (Algerije)
Sporting Charleroi: Hervé Koffi (Burkina Faso), Adem Zorgane (Algerije)
KAS Eupen: Abdul Nurudeen (Ghana)
KRC Genk: Joseph Paintsil (Ghana)
KAA Gent: Michael Ngadeu (Kameroen), Tarik Tissoudali (Marokko), Sulayman Marreh (Gambia)
KV Kortrijk: Faïz Selemani (Comoren), Muhammed Badamosi (Gambia)
Oud-Heverlee Leuven: Sory Kaba (Guinee), Sofian Chakla (Marokko)
KV Mechelen: Samuel Oum Gouet (Kameroen)
KV Oostende: Steven Fortès (Kaapverdië), Kenny Rocha (Kaapverdië)
RFC Seraing: Ibrahima Cissé (Guinee), Ablie Jallow (Gambia)
STVV: Mory Konaté (Guinee)
Standard: Abdoul Tapsoba (Burkina Faso), Collins Fai (Kameroen), Selim Amallah (Marokko), Moussa Sissako (Mali), Hamza Rafia (Tunesië)
Francs-Borains (1ste nationale): Houssen Abderrahmane (Mauritanië)
Olympic Charleroi (1ste nationale): Sidney Obissa (Gabon)

Meest recente winnaars
2019: Algerije (eerste titel)
2017: Kameroen (vijfde titel)
2015: Ivoorkust (tweede titel)
2013: Nigeria (derde titel)
2012: Zambia (eerste titel)
2010: Egypte (zevende titel)

Video player

Check de laatste video’s
Meer video’s

 
 
 
 
 
Dit bericht op Instagram bekijken
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Een bericht gedeeld door VoetbalPrimeur België (@voetbalprimeurbelgie)

Plaats een reactie