Belgische clubs vrezen: “Dat zou weer een enorme financiële klap betekenen”

Belgische clubs vrezen: “Dat zou weer een enorme financiële klap betekenen”

Gepubliceerd: vrijdag 3 december 2021 om 09:12vr 03-12-2021 om 09:12

Vandaag beslist het overlegcomité over nieuwe maatregelen omtrent het coronavirus en de stijgende cijfers in België. Ook de Belgische profclubs houden hun hart vast.

Woordvoerder Stijn Van Bever spreekt duidelijke taal tegenover Het Nieuwsblad. De Belgische clubs kunnen weer een ferme klap krijgen. “Zo kunnen we ook in deze moeilijke tijden ontspanning blijven voorzien voor de fans. Het is geen geheim dat wedstrijden achter gesloten deuren een enorme financiële klap zouden betekenen voor onze clubs, die bovendien nog steeds kampen met de gevolgen van de lege tribunes vorig seizoen.”

“Per wedstrijd lopen de verliezen in de honderdduizenden euro's. Dit heeft een zware impact op de financiële situatie en dus de activiteiten en werkgelegenheid bij onze clubs.” Gemiddeld verliezen de clubs 300.000 euro per wedstrijd wanneer de match achter gesloten deuren plaatsvindt. Topclubs als KRC Genk (500.000 euro) of Club Brugge (800.000 tot 1 miljoen euro) krijgen nog een zwaardere klap. Hoe meer fans, hoe zwaar de impact zal zijn.

Ook sporteconomoom Wim Lagae voorspelt chaos bij verstrengde maatregelen. “Er dreigt een ingewikkelde compensatieregeling voor abonnees en sponsors. Clubs stoppen daar veel tijd in, terwijl de regelingen tot frustratie kunnen leiden.”

Video player

Check hier de beste voetbalvideo’s
Meer video’s

 
 
 
 
 
Dit bericht bekijken op Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Een bericht gedeeld door VoetbalPrimeur België (@voetbalprimeurbelgie)

Plaats een reactie

Bekijk het laatste nieuws