VoetbalPrimeur Elftal van het Jaar: de rechtsbuiten

VoetbalPrimeur Elftal van het Jaar: de rechtsbuiten

24-05-2016 10:00
0

Ook dit seizoen gaat VoetbalPrimeur.be op zoek naar het Elftal van het Jaar. Nu volgt de rechtsbuiten van het jaar. We selecteerden acht kanshebbers. Stem op jouw favoriet, we selecteren er uiteindelijk één

Thomas Buffel (Racing Genk)
Thomas Buffel heeft er onmiskenbaar een uitstekend seizoen opzitten bij Racing Genk. De ouderdomsdeken kon de ploeg niet echt op sleeptouw nemen in mindere periodes maar toonde zich wel efficiënt wanneer het team begon te draaien. Met negen doelpunten (zijn record bij Genk) en tien assists toonde hij zich belangrijk.


Fernando Canesin (KV Oostende)                                                                                                                                                                               Dat KV Oostende een goed seizoen draaide heeft het niet in het minst te danken aan de Braziliaanse dribbelkont. Hij was een constante gesel voor alle linksbacks en bij uitbreiding verdedigers in de Jupiler Pro League. Met zeven doelpunten en tien assists ogen zijn cijfers ook mooi.

Brecht Dejaegere (AA Gent)
De motor begon bij Gent pas echt te sputteren na het uitvallen van Brecht Dejaegere. Een groter compliment kan je de jonge flankspeler niet geven. Als flankspeler zorgde hij voor constante dreiging, getuige ook zijn zeven doelpunten en 6 assists. In de Champions League zorgde hij eveneens voor een assist.

Jean-Luc Dompé (Sint-Truiden/Standard)
Dat Sint-Truiden in Eerste Klasse bleef heeft het vooral te danken aan het uitstekende seizoensbegin. De exponenten hiervan waren Junior Edmilson en deze Jean-Luc Dompé. Het leverde beiden een nominatie voor ons elftal van het jaar én een transfer naar Standard op, daar kon Dompé zich in de tweede seizoenshelft niet meer onderscheiden.

Dieumerci Ndongala (Charleroi)
Het rendement van Dieumerci Ndongala blijft een werkpunt, maar veel linksachters zagen sterretjes wanneer ze tegenover hem stonden. Hij was af en toe ook goed voor technische hoogstandjes om duimen en vingers bij af te likken.

Tim Matthys (KV Mechelen)                                                                                                                                                                                           Oudgediende Tim Matthys draaide een seizoen in de schaduw van Sofiane Hanni, maar deed het meer dan behoorlijk. Met zes doelpunten en zeven assists waren de statistieken van de hardwerkende flankspeler ook goed.

Lior Refaelov (Club Brugge)
De Israëliet Lior Refaelov kende een seizoen vol blessures. Maar zijn prestaties wanneer hij erbij was waren goed én belangrijk voor de kampioen, waardoor we hem bij deze nominatie zeker niet kunnen negeren. Zes doelpunten en vier assists in slechts vijftien wedstrijden, het gebrek aan efficiëntie dat hem vroeger wel eens verweten werd konden we dit seizoen dus niet waarnemen.

Jordan Remacle (Oud-Heverlee Leuven)
Dat OHL uiteindelijk degradeerde heeft het niet aan zijn scorend vermorgend in de voorste linies te danken, getuige de eerdere nominaties voor Yohan Croizet en Leandro Trossard voor ons elftal van het seizoen. Ook Remacle speelde een onopvallend maar goed seizoen, met enkele fraaie doelpunten en acht assists.

Welke rechtsbuiten vond jij dit seizoen de beste? Stem in de poll hieronder op jouw favoriet! Mis je iemand? Laat het weten in het reactiesysteem!
Stemmen kan ook al op:

- De doelman
- De linksachters
- De centrale verdedigers
- De rechtsachters
- De centrale middenvelders
- De aanvallende middenvelders
- De linksbuiten                                                                                                                                                                                                             - De centrumspits

Video player

Check de laatste video’s
Meer video’s

Plaats een reactie