Photo News

Nieuwe kansen bij Rode Duivels: Lavia, Godts en Vandevoordt nadrukkelijk in beeld
Nog voor zijn eerste wedstrijd als bondscoach moet Mark van Bommel een belangrijk vraagstuk oplossen. De doelmannenpositie bij de Rode Duivels ziet er plots helemaal anders uit. Dat lijkt vooral goed nieuws voor Maarten Vandevoordt, die volgens Het Nieuwsblad opnieuw bij de nationale ploeg wordt verwacht.
Thibaut Courtois is niet beschikbaar voor de komende Nations League-wedstrijden. Van Bommel polste bovendien bij Matz Sels naar een mogelijke terugkeer, maar die ging niet op dat voorstel in. Daardoor zou Vandevoordt samen met Senne Lammens en Mike Penders het Belgische keeperstrio vormen.
De eerste selectie van de nieuwe bondscoach kan ook elders enkele verschuivingen opleveren. Achterin wordt geen grote renovatie verwacht, al noemt Het Nieuwsblad Zeno Van Den Bosch als mogelijke verrassing. Meer beweging lijkt er op komst rond spelers die eerder uit beeld verdwenen. Vooral Roméo Lavia en Mika Godts zouden goede papieren hebben om opnieuw aansluiting te vinden.
Van Bommel heeft vooral bij zijn offensieve keuzes geen gebrek aan kandidaten. Diego Moreira, Matias Fernandez-Pardo en Lucas Stassin hebben een toptransfer achter de rug en hopen dat hun ontwikkeling voldoende is voor een uitnodiging.
De bondscoach staat voor een vergelijkbare keuze met Nathan De Cat, Charles Vanhoutte, Kamiel Van de Perre, Tibe De Vlieger en Arne Engels. Ook zij behoren tot de kandidaten die gevolgd worden, maar de concurrentie op het middenveld maakt een plaats in deze selectie bijzonder duur.
Vrijdag komt er een einde aan het speculeren wanneer Van Bommel zijn eerste groep bekendmaakt. Daarna verzamelen de Rode Duivels in Tubeke voor het vierluik tegen Italië, Frankrijk en Turkije, waarmee voor de Nederlander zijn periode als Belgisch bondscoach daadwerkelijk begint.
In aflevering 7 van het nieuwe seizoen van Tijd voor Voetbal bespreekt men het uitvallen van Mac Allister bij Union SG, de blunder(s) van Sommer bij Club Brugge en ziet men Durosinmi weer overtuigen. Dat en nog veel meer in Tijd voor Voetbal.




