Photo News

Photo News

Heeft Anderlecht nieuw toptalent in huis? 'Hij doet De Cat nu al vergeten'

Update: 11 augustus 2026 om 10:59
23Reacties

Joshua Nga Kana heeft zich meteen laten gelden bij Anderlecht. De 17-jarige Brusselaar werd man van de match tegen La Louvière en krijgt in de column van Jan Hauspie voor Humo een 7 op 10. 'Omdat Nga Kana, geboren en getogen in Brussel, nog maar 17 is en nu al Nathan De Cat doet vergeten', klinkt het.

De columnist gaf in HUMO aan dat hij wel onder de indruk was van RSC Anderlecht tegen La Louvière. 'Hoog tempo, goede balcirculatie, grote drang naar voren, genoeg dreiging en ook kansen.' Alleen de afwerking liet volgens hem te wensen over.

Er waren enkele uitblinkers in die partij, maar vooral Nga Kana sprong eruit. 'Man van de match zondag in het Lotto Park was Joshua Nga Kana. Zijn naam ligt nog niet in de mond bestorven en Josh mag ook, voor de vrienden, maar onthoud die naam.' De jongeling maakte de gelijkmaker na voorbereidend werk van Ali Maamar en liet zich daarna niet gek maken. 'Zijn trofee als man van de match ontving hij met dezelfde cool. Beugel voor de tanden, eerste donshaartjes op de bovenlip, een jongen nog.'

De doorbraak van Nga Kana valt des te meer op omdat Nathan De Cat volgens Hauspie amper nog wordt gemist. 'Drie Europese wedstrijden en één competitieduel heeft Anderlecht nu gespeeld', merkt Hauspie op. 'Opvallend is hoe weinig de naam van de naar Hoffenheim vertrokken Nathan De Cat nog valt. Eén jaar ouder dan Nga Kana en een eenzaam lichtpunt vorig seizoen in een zwalpend elftal, maar al niet meer gemist: zo snel gaat het vaak.'

Ook Vitor Bruno krijgt lof voor de manier waarop Anderlecht voor de dag komt. 'Er is toch iets aan het gebeuren in het Lotto Park sinds die opgewonden Portugees Vitor Bruno er op de bank zit', schrijft Hauspie nog.

In aflevering 2 van het nieuwe seizoen van Tijd voor Voetbal bespreekt men de overwinningen van Club Brugge, RSC Anderlecht en Union, ziet men geen winnaarscultuur bij KRC Genk en wordt er gezocht naar de JPL-samenvattingen. Dat en nog veel meer in Tijd voor Voetbal.