Photo News

Photo News

Bisiwu maakt Barça-debuut, maar kan niet overtuigen tegen Udinese

8Reacties

FC Barcelona heeft zaterdagavond een wisselvallige avond beleefd in Italië. De Catalanen wonnen in een drielandentoernooi met 1-0 van Nottingham Forest, maar gingen vervolgens met dezelfde cijfers onderuit tegen Udinese. Voor voormalig Club Brugge-speler Jesse Bisiwu was het een bijzondere avond: de jonge Belg maakte zijn debuut voor Barcelona.

Bisiwu kreeg tegen Udinese als invaller zijn eerste minuten in het shirt van Barça. De 18-jarige flankaanvaller, die deze zomer voor ongeveer tien miljoen euro werd overgenomen van Club Brugge, kon in zijn eerste optreden echter niet meteen overtuigen. Op sociale media was er dan ook kritiek van enkele Barcelona-supporters op zijn prestatie.

Dat debuut is opvallend, want Bisiwu kwam bij Club Brugge nooit tot een officiële wedstrijd voor de eerste ploeg. Toch zag Barcelona voldoende potentieel om stevig te investeren in de jonge Belg. In Italië mocht hij nu voor het eerst proeven van het niveau bij de Spaanse topclub.

Barcelona had tegen Udinese het meeste balbezit en slaagde er lange tijd in om de wedstrijd te controleren. De ploeg van Hansi Flick vond echter te weinig oplossingen in de laatste fase en kwam nauwelijks tot uitgespeelde kansen. Udinese sloeg uiteindelijk toe met een fraaie lob van Vakoun Bayo (ex-KAA Gent), waardoor Barcelona met 1-0 onderuit ging. Udinese won daardoor het drielandentoernooi, terwijl Barcelona tweede eindigde dankzij de eerdere 1-0-overwinning tegen Nottingham Forest.

Beluister de nieuwste aflevering van het derde seizoen van Tijd voor Voetbal waarin men het heeft over de Supercup, de Europese partijen van KAA Gent en RSC Anderlecht en wordt er vooruitgeblikt op het nieuwe seizoen van de JPL. Dat en nog veel meer in Tijd voor Voetbal.