Photo News

Photo News

Club Brugge is geen Bayern München: "We moeten heel nederig blijven"

Update: 6 augustus 2026 om 17:38
5Reacties

Club Brugge begint als regerend landskampioen aan het nieuwe seizoen, maar volgens Ivan Leko is het allerminst vanzelfsprekend dat Blauw-Zwart opnieuw met de titel aan de haal gaat. De Kroatische trainer benadrukt dat de Belgische competitie veel evenwichtiger is dan vaak wordt aangenomen en wijst ook op de impact van het nieuwe competitieformat.

In een gesprek met HUMO veegt Leko de vergelijking met Bayern München resoluut van tafel. "Ik vind ons absoluut niet het Bayern van België. Bayern pakte de titel vijf jaar op rij, vaak met meer dan tien punten voorsprong. Wij wonnen pas dankzij een inhaalrace in de laatste zes maanden. In 2025 werd Union kampioen, het jaar daarvoor pakte Club Brugge de titel na een haast miraculeuze comeback en het seizoen voordien kroonde Antwerp zich tot kampioen. We moeten dus heel nederig blijven."

De trainer verwacht bovendien dat het verdwijnen van de play-offs een grote invloed zal hebben op de titelstrijd. Volgens Leko konden ploegen zich de voorbije jaren nog permitteren om onderweg punten te laten liggen, maar dat is nu verleden tijd. "Er zijn geen play-offs en dus ook geen puntenhalveringen meer. Ik hamer er altijd op dat elke wedstrijd een finale is, maar de groep beleefde een play-offwedstrijd toch intenser dan een duel uit de reguliere competitie."

Volgens Leko zal die mentaliteit snel moeten veranderen, zeker voor ploegen die ook Europees actief zijn. "Met het oog op de Champions League speelden ze in het weekend soms met een andere mindset. Dat kan nu écht niet meer. Loop je in deze nieuwe formule zes of zeven punten achterstand op, dan is het finito."

Ondanks die waarschuwing spreekt Leko zijn ambitie duidelijk uit. Club Brugge wil zijn landstitel verdedigen en vanaf de openingsspeeldag geen steken laten vallen. "We moeten humble blijven en vanaf dag één vol gas geven, anders gaat het mis. En we willen écht die tweede titel op rij."

Beluister de nieuwste aflevering van het derde seizoen van Tijd voor Voetbal waarin men het heeft over de Supercup, de Europese partijen van KAA Gent en RSC Anderlecht en wordt er vooruitgeblikt op het nieuwe seizoen van de JPL. Dat en nog veel meer in Tijd voor Voetbal.