
De strijd om Spanje barst weer los: La Liga 2026/27 staat voor de deur
De Spaanse voetbaltempel opent binnenkort opnieuw zijn deuren. Sevilla FC mag de competitie op gang trappen met een thuiswedstrijd tegen Rayo Vallecano. Landskampioen FC Barcelona komt pas een dag later voor het eerst in actie, net als Real Madrid. VoetbalPrimeur.be blikt vooruit op het nieuwe La Liga-seizoen.
FC Barcelona begint aan titelverdediging in La Liga
FC Barcelona kroonde zich vorig seizoen tot kampioen van Spanje en begint daarom aan dit seizoen als grote favoriet. De Catalanen openen hun competitie met een thuiswedstrijd tegen Athletic Club. Op hetzelfde tijdstip ontvangt ook Real Madrid Real Sociedad, terwijl Atlético Madrid een dag later zijn eerste competitiewedstrijd afwerkt tegen promovendus Málaga. De officiële openingswedstrijd van het nieuwe seizoen is echter voor Sevilla FC, dat Rayo Vallecano ontvangt. Bij Sevilla staat ook voormalig Antwerp-speler Chidera Ejuke onder contract.
Dit zijn de gepromoveerde en gedegradeerde teams in La Liga
Drie clubs promoveren naar het hoogste Spaanse niveau. Deportivo La Coruña, Málaga CF en Real Racing Club keren komend seizoen terug naar La Liga en hopen zich meteen te handhaven. Daartegenover staan Real Oviedo, Girona FC en RCD Mallorca, die na vorig seizoen afscheid moesten nemen van het hoogste niveau.
Dit zijn de belangrijkste transfers in La Liga
FC Barcelona haalde voorlopig de grootste transfer binnen door Anthony Gordon over te nemen van Newcastle United. De Engelse aanvaller werd voor 80 miljoen euro naar Catalonië gehaald. De landskampioen lijkt bovendien dicht bij de komst van Karim Adeyemi van Borussia Dortmund.

Ook Real Madrid liet zich gelden. De Koninklijke haalde Marc Cucurella weg bij Chelsea voor 55 miljoen euro en versterkte zich daarnaast met onder meer Ibrahima Konaté, Denzel Dumfries en Bernardo Silva. Atlético Madrid trok dan weer Alejandro Grimaldo aan van Bayer Leverkusen voor 22 miljoen euro en haalde ook de Deense middenvelder Morten Hjulmand binnen voor 40 miljoen euro.
Naast de inkomende transfers waren er ook enkele opvallende vertrekken uit La Liga. Antoine Griezmann verliet Atlético Madrid en trok naar Orlando City in de MLS, terwijl Robert Lewandowski afscheid nam van FC Barcelona voor een avontuur bij Chicago Fire.
Ook spelers met een Belgische link kwamen deze zomer in beweging. Zaid Romero voltooide zijn transfer van Club Brugge naar Getafe, terwijl Leo Petrot de Spaanse competitie verliet voor een overstap naar RSC Anderlecht.
Spaanse clubs maken zich opnieuw op voor Europees voetbal
Spanje wordt komend seizoen in de Champions League vertegenwoordigd door FC Barcelona, Real Madrid, Villarreal, Atlético Madrid en Real Betis.
Celta de Vigo en Real Sociedad plaatsten zich voor de Europa League. Real Sociedad veroverde dat ticket dankzij de eindzege in de Copa del Rey. Getafe komt uit in de Conference League.
Onze Belgen in de Spaanse La Liga
Deportivo La Coruña: Lucas Noubi
Real Madrid: Thibaut Courtois
Belangrijke data voor het La Liga-seizoen 2026/27
Voetbalfans kunnen alvast enkele belangrijke data in hun agenda noteren. De Spaanse Supercup wordt dit seizoen uitzonderlijk pas in februari afgewerkt. De competitie loopt af op 30 mei 2027.
De interessantste affiches uit de eerste vijf speeldagen:
- Speeldag 1: Sevilla FC – Rayo Vallecano (zaterdag 15 augustus, 21.00 uur)
- Speeldag 1: FC Barcelona – Athletic Club (zondag 16 augustus, 21.00 uur)
- Speeldag 1: Real Madrid – Real Sociedad (zondag 16 augustus, 21.00 uur)
- Speeldag 2: Atlético Madrid – Villarreal (zondag 23 augustus, 21.00 uur)
- Speeldag 3: Sevilla FC – Atlético Madrid (zondag 30 augustus, 21.00 uur)
- Speeldag 4: Real Betis – Real Madrid (zondag 6 september, 21.00 uur)
- Speeldag 5: Real Sociedad – Atlético Madrid (zondag 13 september, 21.00 uur)

Transferperiodes en bekervoetbal
Belangrijke data La Liga 2026/27:
Transferperiodes
- Zomermercato opent: woensdag 1 juli 2026
- Zomermercato sluit: dinsdag 1 september 2026 om 20:00 uur
- Wintermercato opent: vrijdag 1 januari 2027
- Wintermercato sluit: maandag 1 februari 2027 om 20:00 uur
Copa del Rey
- Voorronde: zaterdag 26 en zondag 27 september 2026
- Eerste ronde: woensdag 14 oktober 2026
Met FC Barcelona als titelverdediger, drie promovendi en meteen enkele fraaie affiches in de openingsweken lijkt ook La Liga 2026/2027 opnieuw alle ingrediënten te hebben voor een bijzonder boeiend seizoen.
Beluister de nieuwste aflevering van Tijd voor WK Voetbal waarin men het heeft de uitschakeling van de Rode Duivels op het WK. De keuzes van Garcia tegen Spanje en de toekomt van de nationale ploeg. Dat en nog veel meer in Tijd voor WK-Voetbal.










