Doku over de tackles bij de Rode Duivels: “Mooi hoe Kevin voor me opkwam”

Doku over de vele tackles bij de Rode Duivels: “Mooi hoe Kevin voor me opkwam”

Update: 14 juni 2026 om 21:47
Praat mee!

Jeremy Doku weet veel indruk te maken bij de Rode Duivels. De vleugelaanvaller wordt gevraagd naar de vele tackles aan zijn adres. De winger van Manchester City geeft aan dat dit erbij hoort en was erg content met het feit dat Kevin De Bruyne voor hem opkwam in de oefenmatch tegen Tunesië.

Doku werd gevraagd hoe het met zijn bodyguard gaat. De winger keek naar de beveiliging van de Rode Duivels, maar kreeg vervolgens te horen dat De Bruyne hiermee bedoeld werd. “Aaaaah Kevin. (geamuseerd) Het was mooi hoe hij tegen Tunesië voor me opkwam”, citeert Het Laatste Nieuws Doku.

De cruciale pion van de Rode Duivels kreeg de vraag hoe hij naar die tackles kijkt. “Alles hangt af van de intentie. Ik word niet boos als iemand me tackelt, op voorwaarde dat hij zo de bal probeert af te pakken. Het hoort er gewoon bij. In Engeland gebeurt dat zo vaak. Je kan zulke tackles inderdaad als een compliment zien”, aldus Doku.

De vleugelaanvaller geeft aan geen angst te hebben. “Ik wil gewoon spelen, fun hebben. Uiteindelijk ben ik een liefhebber van dit spelletje. Natuurlijk waren er tegen Tunesië zware, gevaarlijke tackles bij, maar ik heb er mijn enkel niet door omgedraaid, dus dat is goed nieuws”, geeft Doku aan.

“Weet je, als je veel dribbelt en de bal lang aan je voet houdt, ontstaat er soms wel eens wat frustratie bij de verdediger. Of wordt er al eens naast de bal getackeld. Dan ben je even de pineut. Waarom ik aan de rust niet binnen gebleven ben? Het is niet omdat er een WK is dat ik wegloop van de rest. Anders zou ik ook niet meer trainen”, besluit Doku.

In aflevering 1 van Tijd voor WK-voetbal wordt er al stevig vooruitgeblikt op het WK in de VS, Mexico en Canada. Mogen onze Rode Duivels dromen van de hoofdprijs? En wat met Lukaku en anderen op het toernooi? Dat en nog veel meer in Tijd voor WK-Voetbal.