
Sonck blikt terug op doorbraak Lukaku bij Rode Duivels: “Ik heb daar vrede mee genomen”
Wesley Sonck was jarenlang de spits van de Rode Duivels, tot Romelu Lukaku nadrukkelijk op de deur kwam kloppen. Sonck blikt terug op het moment dat bondscoach Dick Advocaat aangaf dat Sonck in de steun van Lukaku zou gaan spelen.
Sonck was erbij op het WK 2002, maar daarna misten de Rode Duivels vijf grote toernooien. “Of misschien op het juiste moment voor mezelf?”, deelt Sonck tegenover Sporza. “In de Europese kwalificatiecampagne voor het WK 2010 was ik op een bepaald moment samen met Wayne Rooney topschutter”, aldus Sonck.
Destijds scoorde Sonck zes keer in de eerste vijf kwalificatiematchen. “Maar ik speelde in maart 2010 tegen Kroatië mijn laatste interland. Toen zei bondscoach Dick Advocaat dat ik in steun van Lukaku zou spelen. Ik was altijd een centrumspits geweest en toen wist ik dat het afgelopen was”, blikt Sonck terug.
“Ik had ook het gevoel toen ik de jonge Romelu zag lopen: “Hij wordt de toekomst van het voetbal.” Romelu was groot en sterk. Die power en snelheid op langere afstand had ik niet. Ik heb er ook vrede mee genomen, omdat daar iemand stond die speciale kwaliteiten had die ik op dat moment niet had”, besluit Sonck.
In aflevering 1 van Tijd voor WK-voetbal wordt er al stevig vooruitgeblikt op het WK in de VS, Mexico en Canada. Mogen onze Rode Duivels dromen van de hoofdprijs? En wat met Lukaku en anderen op het toernooi? Dat en nog veel meer in Tijd voor WK-Voetbal.






