Internationale media onder de indruk van Saibari na WK-duel Marokko – Brazilië

International pers smult van show Saibari: 'Zal hem niet goedkoper hebben gemaakt'

Praat mee!

De internationale pers heeft genoten van het optreden van PSV-middenvelder Ismael Saibari namens Marokko op het WK tegen Brazilië. Hij fungeerde als spits voor de Atlasleeuwen en opende op schitterende wijze de score voor Marokko.

Saibari wordt al langere tijd in verband gebracht met Bayern München en dus was er in Duitsland ook veel belangstelling voor de wedstrijd. 'Saibari’s spectaculaire doelpunt zal hem waarschijnlijk niet goedkoper hebben gemaakt', schrijft Kicker. 'Hij lobde de bal koelbloedig over de Braziliaanse keeper Alisson.'

'Potentie om Bayern-speler te worden'

Volgens het medium is de PSV-speler klaar voor een transfer. 'Op basis van deze indrukken heeft Saibari potentie om een ​​Bayern-speler te worden, wat hij ook bewees in de directe confrontatie in januari toen hij een spectaculaire gelijkmaker scoorde in de Champions League tegen Bayern', zo valt te lezen. BILD sprak van een 'suuuper-lob'. 'Hij wipt de bal elegant over de keeper in het lege doel. Maar de Bayern-kandidaat bezorgt Brazilië een flinke klap. Hij verraste Brazilië met zijn doelpunt.'

Het Engelse The Telegraph was ook onder de indruk van het optreden van Saibari. 'Ismael Saibari scoorde met een prachtige lob en zette Marokko daarmee op voorsprong in de eerste helft. De aanvaller zou deze zomer weleens naar Bayern München kunnen vertrekken, nadat hij afgelopen seizoen 19 doelpunten maakte en negen assists gaf voor PSV Eindhoven.' De BBC heeft vooral meer aandacht voor de verdediging van Brazilië. 'Brazilië kwam in de 21e minuut op achterstand toen Ismael Saibari de bal van buiten het strafschopgebied over de uitstormende Alisson Becker heen lobde, na een communicatiefout tussen de Liverpool-doelman en zijn verdedigers, Gabriel en Marquinhos', schrijft de BBC.

'Vormde een bedreiging'

In Frankrijk was vooral aandacht voor supertalent Ayyoub Bouaddi, maar ook het doelpunt van de spits van Marokko kan op complimenten rekenen. 'De Marokkanen beschikken over een werkelijk compleet team, dat verder is versterkt door de komst van Ayyoub Bouaddi op het middenveld. Onder leiding van een energieke aanvalslinie openden de spelers van Mohamed Ouahbi de score verdiend dankzij een lob van Ismael Saibari (1-0, 21e minuut), die op sublieme wijze werd voorgegeven door Brahim Diaz', schrijft L'Equipe.

Het Spaanse Marca zag dat Saibari constant dreigend was en het de Braziliaanse defensie erg moeilijk maakte. 'Marokko trok zich georganiseerd terug, op zoek naar een opening. Brahim controleerde het middenveld en gaf een perfecte pass tussen de centrale verdedigers (een duidelijke knipoog naar Tom Brady op de tribune), waardoor Saibari ongedekt bleef', zo begint de Spaanse krant. 'Het talent van de spits zette een lobje om in de openingstreffer. Brazilië had het een tijdje moeilijk, overweldigd door de felheid van de Atlasleeuwen. El Aynoui, Brahim en Saibari vormden een bedreiging voor het strafschopgebied en zorgden voor enkele benauwde momenten, zonder Alisson echter tot een redding te dwingen.'

In aflevering 1 van Tijd voor WK-voetbal wordt er al stevig vooruitgeblikt op het WK in de VS, Mexico en Canada. Mogen onze Rode Duivels dromen van de hoofdprijs? En wat met Lukaku en anderen op het toernooi? Dat en nog veel meer in Tijd voor WK-Voetbal.

;