Makkelie schrijft WK-geschiedenis: primeur na VAR-ingreep bij VS - Paraguay

VS - Paraguay zorgt voor WK-geschiedenis na VAR-ingreep

2Reacties

Danny Makkelie heeft tijdens Verenigde Staten - Paraguay een opvallende hoofdrol opgeëist. De Nederlandse scheidsrechter leidde het WK-duel (4-1) probleemloos, maar schreef vooral geschiedenis dankzij een opvallend VAR-moment.

Voorafgaand aan het WK voerde de FIFA enkele nieuwe regels in. Makkelie maakte van een speciaal moment gebruik om die meteen te testen. Paraguay-aanvaller Miguel Almirón ging naar de grond na een vermeende overtreding van een Amerikaanse verdediger. Makkelie gaf aanvankelijk geel.

Uit de herhalingen bleek echter dat van contact nauwelijks sprake was en dat Almirón een schwalbe had gemaakt. Het VAR-team greep daarop in. Makkelie werd vervolgens naar het scherm geroepen.

Daar kwam de Nederlandse scheidsrechter terug op zijn oorspronkelijke beslissing. De gele kaart werd ingetrokken en uiteindelijk kreeg Almirón zelf een gele kaart voor een schwalbe. Volgens verschillende media zou het gaan om een primeur waarbij een gele kaart na VAR-ingrijpen werd ingetrokken om vervolgens aan de andere speler te worden gegeven.

In aflevering 1 van Tijd voor WK-voetbal wordt er al stevig vooruitgeblikt op het WK in de VS, Mexico en Canada. Mogen onze Rode Duivels dromen van de hoofdprijs? En wat met Lukaku en anderen op het toernooi? Dat en nog veel meer in Tijd voor WK-Voetbal.