
Rode Duivels tanken in afzwaaimatch flink wat vertrouwen tegen Tunesië
De Rode Duivels van Rudi Garcia hebben flink wat vertrouwen getankt voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. In de afzwaaimatch in het Koning Boudewijnstadion werd er met 5-0 gewonnen van Tunesië. In de oefenmatch wisten Leandro Trossard, Charles De Ketelaere, Kevin De Bruyne, Dodi Lukebakio en Nicolas Raskin het net te vinden.
De Rode Duivels begonnen aan hun afzwaaimatch tegen Tunesië. Binnen de eerste tien minuten werden de bezoekers gevaarlijk via Rekik, maar zijn poging ging hoog over het doel van Courtois.
Vervolgens namen de Rode Duivels het balbezit over. Grote kansen kwamen hier niet direct uit voort, maar wanneer de bal werd verloren, konden de Rode Duivels direct reageren om het balbezit weer over te nemen.
De manschappen van Garcia werden steeds gevaarlijker en na 28 minuten spelen kon Trossard de score openen. De Bruyne kon Doku aan het werk zetten, die uitpakte met een flits. Na zijn dribbel zette Doku de bal voor, waarna Trossard de bal binnen kon werken.
De Rode Duivels bleven gevaarlijk en konden meerdere kansen bij elkaar voetballen. Doku bleek een flinke plaag voor de verdediging van Tunesië. Brandon Mechele was vervolgens dichtbij, maar zag zijn kopbal over het doel van de Tunesiërs gaan. De Rode Duivels kwamen dichtbij, maar konden voor het rustsignaal de score niet verdubbelen.
In de tweede helft bleven de Rode Duivels zich gevaarlijk tonen. De Ketelaere was een van de spelers die meer moeite had om zich te laten zien in de punt van de aanval, maar hij was degene die de 2-0 wist binnen te koppen na een voorzet van kapitein Tielemans.
De aanvallen van de Rode Duivels bleven komen en na 62 minuten spelen kreeg Ismael Gharbi zijn tweede gele kaart, waardoor de Tunesiërs met zijn tienen verder moesten. Een kleine drie minuten later zette De Bruyne ook zijn naam op het scorebord met een flinke poeier van buiten het zestienmetergebied.
Na het doelpunt van De Bruyne kregen Romelu Lukaku, Matias Fernandez-Pardo, Hans Vanaken, Axel Witsel en Dodi Lukebakio nog speeltijd, waardoor de opstelling veranderde naar een 3-4-3 of een 5-2-3 formatie. Ook Nicolas Raskin en Diego Moreira kwamen het veld nog binnen.
In de slotfase kwamen de Rode Duivels nog een aantal keer dichtbij. Fernandez-Pardo wist te ontsnappen en bracht de bal voor het doel. De bal bleef even hangen, waarna Lukebakio op fraaie wijze de 4-0 binnenwerkte.
De honger van de Rode Duivels was nog niet gestild, want ook Raskin vond het net nog. Vanaken bracht de bal voor met zijn hoofd, maar kon Lukaku niet bereiken. De bal kwam voor de voeten van Raskin terecht die het feest van de Rode Duivels compleet maakte. Via de overwinning hebben de Rode Duivels extra vertrouwen getankt voor de start van het aankomende WK.
Het WK komt eraan! Dat betekent niet alleen heel wat topwedstrijden van onder meer onze Rode Duivels, maar ook heel wat verhalen, analyses en discussies naast het veld. Daarom blijft Tijd voor Voetbal ook deze zomer van de partij met een speciale WK-editie: Tijd voor WK-voetbal! In de podcast houden we je op de hoogte van alles wat leeft op het WK. Luister nu naar de trailer en mis geen enkele aflevering!




