
VP’s Eindrapport: Cercle Brugge houdt zich overeind na seizoen met ups en downs
Nu de Jupiler Pro League haar deuren weer voor een tweetal maanden sluit, is het tijd om te bezinnen. En te analyseren, uiteraard! Daarom stelt VoetbalPrimeur.be voor elke ploeg een eindrapport op: hoe is het afgelopen seizoen verlopen? In dit stuk: Cercle Brugge.
Eindbalans
14e met 31 punten
Doelpuntensaldo: 53-58
Topschutter: Edan Diop (11), Steve Ngoura (11) en Oumar Diakité (11)
Assistkoning: Flavio Nazinho (7)
Het seizoen in een notendop
Cercle Brugge kende een bijzonder moeizaam seizoen waarin het lange tijd moest vechten tegen degradatiezorgen. Onder coach Onur Cinel liet de Vereniging bij momenten nochtans verzorgd en aantrekkelijk voetbal zien, maar het ontbrak te vaak aan efficiëntie in het aanvallende compartiment.
Cercle slaagde er maar moeilijk in om wedstrijden naar zich toe te trekken en had grote problemen om regelmatig te scoren. Dat zorgde voor heel wat frustrerende resultaten en een ronduit zwakke balans. In de eerste twintig competitiewedstrijden in 2025 wist Cercle amper drie keer te winnen.
Na de jaarwisseling kwam er wel wat beterschap. In de laatste tien wedstrijden van het seizoen boekte de Vereniging plots vier overwinningen, maar dat volstond niet meer om de degradatie play-offs te vermijden. Daar moest Cercle aan de bak voor het behoud, al verliep dat uiteindelijk minder spannend dan gevreesd. Onder een nieuwe coach wist groen-zwart zich relatief snel veilig te stellen en mag het volgend seizoen opnieuw aantreden in de hoogste afdeling.
Mooiste zege
RSC Anderlecht - Cercle Brugge : 2-3
Pijnlijkste nederlaag
Cercle Brugge - Club Brugge: 1-2
De uitblinker
Ondanks het defensief moeilijke seizoen was er bij Cercle Brugge toch één speler die er vaak positief bovenuit stak: Flávio Nazinho. De linksachter, die ook als wingback uitgespeeld werd, was één van de weinige constante lichtpunten bij de Vereniging. Met drie doelpunten en zeven assists drukte hij nadrukkelijk zijn stempel op het seizoen van Cercle.
Zijn sterke prestaties bleven ook in het buitenland niet onopgemerkt. Intussen raakte al bekend dat Nazinho zijn carrière verderzet bij AS Monaco, waardoor Cercle afscheid neemt van één van zijn belangrijkste spelers van het afgelopen seizoen.
De trainer(s)
Cercle Brugge begon het seizoen met de Duitser Onur Cinel aan het roer. De voormalige assistent van Red Bull Salzburg probeerde aantrekkelijk en aanvallend voetbal te brengen, maar de resultaten bleven te vaak achterwege. Hoewel Cercle onder Cinel regelmatig goed voetbal liet zien, ontbrak het aan efficiëntie en stabiliteit. Daarom besloot de club eind maart om het roer alsnog om te gooien.
Met Lars Friis haalde Cercle een nieuwe trainer weg bij Sparta Prague. Die trainerswissel bleek uiteindelijk voorlopig een schot in de roos. Onder Friis boekte Cercle vier overwinningen in zeven wedstrijden en verloor het nog slechts twee keer. Die sterke eindsprint zorgde ervoor dat Cercle Brugge zich alsnog relatief comfortabel wist te handhaven in eerste klasse.
Het eindcijfer: 5 op 10
In aflevering 42 van het tweede seizoen van Tijd voor Voetbal bespreekt men de nieuwe kampioen Club Brugge, de rellen in de Waalse derby en de promotie van Lommel. Dat en nog veel meer in Tijd voor Voetbal.






