
Godts ontvangt advies: "Jaartje extra, Eredivisie echt aan gort spelen"
Kenneth Perez adviseert Mika Godts om nog één jaar bij Ajax te blijven. De Deense analist adviseert de twintigjarige linksbuiten om iets meer inhoud te kweken en de Eredivisie echt 'aan gort te spelen'. Ook over Maher Carrizo komt hij te spreken.
"Ik denk dat hij dit seizoen de belangrijkste speler van Ajax is geweest. Met heel veel goals en assists. En blessurevrij, dat is het allerbelangrijkst", zegt Perez bij ESPN over Godts, na de zege op FC Utrecht in de finale van de play-offs. "Volgend jaar is een jaar voor hem om er nog iets bij te doen. Nog belangrijker te zijn, echt heer en meester in een voor hem hopelijk beter Ajax."
"Het zou zonde zijn als hij nu ergens binnenstapt waar niemand hem echt kent", vervolgt Perez. "De bedoeling is dat je de Eredivisie helemaal aan gort speelt als Godts zijnde, want hij is wel goed." Volgens de voormalig aanvaller moet het voormalige talent van KRC Genk en RSC Anderlecht vooral meer inhoud krijgen. "Als jij in de laatste maanden een aantal keren eraf moet met kramp in de Eredivisie, lijkt het mij lastig om een stap te zetten naar een competitie waar het echt heel zwaar is."
Aan de andere kant viel winteraanwinst Maher Carrizo opnieuw in bij Ajax. "Hij is heel energiek", valt Perez op. "Hij doet echt zijn stinkende best en verdedigt heel goed mee. Maar het is moeilijk te beoordelen of hij echt goed is. Je ziet nog niet echt flarden van genialiteit." Aan de inzet van de Argentijn ligt het dus niet. "Dat is misschien geen overbodige luxe, maar ook niet wat je wilt zijn. De tijd is wel zo dat je de inhoud moet hebben om je verdedigende werk te doen. Alles wat je dan aanvallend ook kunt doen, is meegenomen."
Perez kruipt desgevraagd ook nog in de huid van technisch directeur Jordi Cruijff, die de selectie van Ajax moet gaan renoveren. Met wie kan de club in ieder geval verder? "Godts. Dolberg (ex-RSC Anderlecht) vind ik interessant. Klaassen zou ik er altijd bij houden, maar niet per se voor de basis. Youri Baas en Mokio (ex-KAA Gent) is voor de toekomst. Dat is het wel. Dat is ook logisch, want je wordt vijfde in de Eredivisie."
In aflevering 41 van het tweede seizoen van Tijd voor Voetbal bespreekt men de demonstratie van Club Brugge tegen Union, een moeilijke week voor RSC Anderlecht en KRC Genk en de selectie van de Rode Duivels. Dat en nog veel meer in Tijd voor Voetbal.






