
Ueda en Watanabe tegenover Nederland: 'Als we kampioen worden...'
Feyenoorders Ayase Ueda (ex-Cercle Brugge) en Tsuyoshi Watanabe (ex-KAA Gent) kijken ontzettend uit naar de ontmoeting tussen het Nederlands elftal en Japan op het WK. Op 14 juni kruisen onze noorderburen en de Samurai Blue de degens in de eerste groepswedstrijd.
Op 11 juni begint het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada met een wedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika. Drie dagen later mag het elftal van Ronald Koeman beginnen aan het eindtoernooi met een lastige wedstrijd tegen Japan. Oud-Jupiler Pro League-spelers Ueda en Watanabe maken onderdeel uit van de selectie van de Samurai Blue.
"Het is een speciale wedstrijd, omdat ik zelf in Nederland speel. Voor mijzelf bijzonder, maar ook voor het team omdat het de eerste wedstrijd in de poule is", vertelt Ueda, de topscorer van de Eredivisie, in gesprek met de NOS. "Dus we moeten gewoon winnen", voegt hij daarna met een lach toe. "Eerst Nederland verslaan", haakt zijn collega Watanabe in.
De verdediger durft zelfs al te dromen van veel meer dan alleen de winst op Oranje. "Als we wereldkampioen worden, zouden we geschiedenis kunnen schrijven. Maar eerst Nederland verslaan", benadrukt Watanabe.
In aflevering 40 van het tweede seizoen van Tijd voor Voetbal bespreekt men de overwinningen van Club Brugge en Union, de theaterwedstrijd tussen RSC Anderlecht en KAA Gent en haalt Dender of Lommel het? Dat en nog veel meer in Tijd voor Voetbal.





