GS/PhotoNews

Coosemans onder vuur na theater tegen Gent: "Dit had Vanden Stock nooit aanvaard"
In de wedstrijd tussen RSC Anderlecht en KAA Gent werd er wel gevoetbald, maar ook flink wat theater gespeeld. Vooral door Colin Coosemans, die meermaals naar de grond ging na een héél klein tikje van een KAA Gent-speler. Zijn acties leverden de doelman en kapitein van RSC Anderlecht dan ook flink wat kritiek op.
Tijdens en na de partij waren de supporters van Anderlecht al kritisch op hun eigen speler, maar ook bij Tijd voor Voetbal, de voetbalpodcast van VoetbalPrimeur.be, kon men niet anders dan kritisch zijn over de komediestukjes van Coosemans.
"Hij verdient een Oscar", begint Schrader. "De manier waarop hij ging liggen na die tikjes van Skoras en Kadri. En dan vooral bij die tweede, waar hij het zelf uitlokt... Dat is van het onsportiefste dat ik dit seizoen al heb gezien. Dit kan eigenlijk niet door de beugel", is Schrader fel.
Ook Michiel Vercauteren kon het maar moeilijk aanvaarden. "Normaal gezien kan ik zulke toestanden wel smaken en dat hoort er soms ook bij in het voetbal. Maar dit was eigenlijk belachelijk", geeft hij aan. Al denkt Vercauteren dat Coosemans dat zelf ook wel zal vinden. "Ik vermoed, of hoop toch, dat hij er een paar uur na de wedstrijd zelf ook anders naar zal kijken."
Toch blijft de manier waarop Coosemans acteerde op de maag liggen bij Schrader. "Vooral die tweede keer dan, waar hij zélf het contact zoekt", klinkt het. En volgens Daan Slingers kwam Coosemans daar misschien wel goed weg. "Even dacht ik: is dit geen penalty voor Gent? De bal was gewoon in het spel. Hij flirtte er toch mee", geeft hij aan.
"Een kopstoot op het been van Kadri", lacht Schrader nog. "Eigenlijk had de VAR hier moeten ingrijpen en gewoon een penalty voor Gent moeten geven. Dan leren ze het meteen af om zulke dingen niet meer te doen."
Noblesse oblige
Inmiddels ligt Coosemans al lang niet meer in de bovenste schuif bij de Anderlecht-fans, wat Schrader ook deels begrijpt. Zo lijkt Coosemans ook geen 'echte' Anderlecht-speler te zijn. "Het zijn natuurlijk andere tijden dan vroeger, maar wijlen Constant Vanden Stock had dit nooit aanvaard. Die had Coosemans na de wedstrijd naar zijn bureau geroepen en hem meegegeven dat hij op de bank mocht beginnen in de bekerfinale."
Volgens hem gedroeg Coosemans zich dan ook niet op de manier waarop een kapitein van Anderlecht dat moet doen. "Recent was de slogan bij Anderlecht 'noblesse oblige' zeker? Dit was het tegenovergestelde daarvan", geeft hij aan. Dat vindt ook Vercauteren. "Hij kan voor die waarden staan en normen uitstralen. En ook boven die komedie staan", besluit hij.
In aflevering 40 van het tweede seizoen van Tijd voor Voetbal bespreekt men de overwinningen van Club Brugge en Union, de theaterwedstrijd tussen RSC Anderlecht en KAA Gent en haalt Dender of Lommel het? Dat en nog veel meer in Tijd voor Voetbal.




