GS/PhotoNews

GS/PhotoNews

Wie wordt de volgende doelman van Club Brugge? Geen Miras, wel Roef en/of Reus?

Update: 13 mei 2026 om 09:54
72Reacties

Club Brugge neemt na het seizoen afscheid van Simon Mignolet, die heeft besloten om te stoppen met voetballen. Ook de toekomst van Dani van den Heuvel en Nordin Jackers oogt bijzonder onzeker, waardoor Blauw-Zwart op zoek moet naar één of twee nieuwe doelmannen. Maar wie?

Bij Tijd voor Voetbal, de voetbalpodcast van VoetbalPrimeur.be, stelde Daan Slingers ook de vraag wie Club Brugge zou moeten halen. Onder meer Nacho Miras werd eerder dit seizoen nog gelinkt aan Blauw-Zwart, al lijkt hij het misschien toch niet te worden. Zeker niet na enkele foutjes in de Champions' Play-Offs. "Ik denk dat hij zijn kansen op een transfer naar een topclub daarmee toch gehypothekeerd heeft", geeft Michiel Vercauteren aan.

Lopen er dan geen opties rond voor Club Brugge in België? Toch wel, oordeelt Glenn Schrader. "Maar misschien niet in de Jupiler Pro League", knipoogt hij. Zo schuift hij onder meer Beau Reus van SK Beveren naar voren als een interessante optie. De smaakmaker van de CPL-kampioen heeft ook een aflopend contract. "Al heb ik het gevoel dat ze dan misschien toch op twee paarden gaan wedden bij Club Brugge", zegt Vercauteren nog.

De onverwachte, maar ervaren keuze?
Potentieel denkt men bij Club Brugge dan ook nog aan een iets meer ervaren doelman, die de jongere doelmannen bij Club Brugge, zoals Argus Vanden Driessche, zou kunnen begeleiden. Schrader schuift daarvoor onder andere ook Davy Roef naar voren. "Misschien een onpopulaire mening", geeft hij nog aan.

"Maar die is de laatste jaren zo enorm gegroeid bij KAA Gent... Of dat genoeg is voor Club Brugge of Union? Dat weet ik niet. Maar als je hem bijvoorbeeld zag spelen tegen RSC Anderlecht: zonder hem stond Anderlecht in de eerste helft met 2 of 3-0 voor", aldus Schrader. "Alleen heeft hij nog steeds het etiket van 'niet geslaagd bij Anderlecht'", klinkt het nog.

Al vinden Slingers en Vercauteren niet dat de huidige Roef dezelfde is als die van bij Anderlecht. "Hij was bij Anderlecht ook nog heel jong", weet Slingers. "En hij moest Proto opvolgen. Dat was gewoon te vroeg. Nu zijn we al jaren verder."

Voetbaltechnisch, maar ook mentaal, is Roef volgens Vercauteren gegroeid. "Hij had vroeger ook het imago van een timide gast te zijn. Maar intussen is hij de kalme leider bij Gent geworden", klinkt het. "De toptip voor Club Brugge: haal Reus en Roef", lacht Schrader nog.

Of het ook zover komt, is nog maar de vraag. Bij Club Brugge keek men eerder ook nog naar Jari De Busser, Koen Casteels en Matz Sels. Die laatste twee lijken echter onhaalbaar. Ook Dominik Livakovic werd de voorbije weken nog gelinkt aan de Bruggelingen.

In aflevering 40 van het tweede seizoen van Tijd voor Voetbal bespreekt men de overwinningen van Club Brugge en Union, de theaterwedstrijd tussen RSC Anderlecht en KAA Gent en haalt Dender of Lommel het? Dat en nog veel meer in Tijd voor Voetbal.