Photo News

Uitdagingen voor KV Kortrijk richting JPL: Wie blijft, wie vertrekt, waar versterken?
Hoewel de kloof met kampioen SK Beveren groot is, mag KV Kortrijk zich knap tweede noemen in de Challenger Pro League. Bij De Kerels beseffen spelers, staff en supporters maar al te goed dat er werk aan de winkel is richting de Jupiler Pro League. VoetbalPrimeur.be legt KVK alvast graag onder de loep in aanloop naar volgend seizoen.
De huidige spelerskern: Wie blijft aan boord, wie verlaat het schip?
Met Marko Ilic, Patrick Gunnarsson en de 20-jarige Ebbe De Vlaeminck - die zich al zes keer mocht tonen - beschikt KV Kortrijk over drie oerdegelijke en nog relatief jonge doelmannen. In dat opzicht zitten De Kerels wel goed richting volgend seizoen, waarbij de 28-jarige Ilic naar alle verwachting de nummer één blijft.
De transfer van Gilles Ruyssen achterin werd een schot in de roos. Datzelfde kan eigenlijk gezegd worden van de polyvalente Rudy Kohon (die overkwam van Real Betis) en linksachter Matthew Anderson. De 22-jarige Schot was dit seizoen goed voor negen assists en twee goals. Met nog een gerichte versterking, lijkt KVK achterin niet al te veel werk te zullen hebben.
Willem II-huurling Boris Lambert ontpopte zich tot sterkhouder bij KV Kortrijk dit seizoen. Het lijkt dus niet meer dan logisch dat zijn aankoopoptie gelicht zal worden. De toekomst van kapitein Brecht Dejaegere is echter onzeker. Zijn verbintenis loopt af in juni, al lijkt een langer verblijf niet ondenkbaar na de promotie. Eerder gaf hij al aan dat er ook andere opties zijn. De middenvelder denkt er eventueel aan om z'n schoenen aan de haak te hangen. Hoewel ze op papier over heel wat talent beschikken staat er een vraagteken achter de namen van Mouhamed Gueye, Liam De Smet, Lennard Hens en Youssef Challouk. Alle vier konden ze de verwachtingen niet écht inlossen dit seizoen. Dat spreekt uiteraard niet in hun voordeel richting Eerste Klasse. Ook Oud-Heverlee Leuven-huurling Osifo zweefde tussen bank en basis. Of zijn aankoopoptie gelicht zal worden is een vraagteken.
Hetzelfde geldt voor Lenn De Smet en Csanas Vilmos Denes. Talent, dat wel. Nog alles te bewijzen, dat ook. Ilan Hurtevent beschikt nog over progressiemarge maar speelde zich dit seizoen wél in de kijker. Jellert Van Landschoot ontpopte zich met z'n drive tot publiekslieveling. Voor het tweetal is er zeker een plekje aan boord richting volgend seizoen.
Dé absolute uitblinker met maar liefst veertien goals en twaalf assists, was Thierry Ambrose. Met nog een jaar op z'n contract, lijkt ook hij een certitude in de JPL. Tenminste, als er geen kapers op de kust komen natuurlijk. Met Bryan Adinany heeft KVK een uitstekende spits weggeplukt bij Lierse SK, eentje die klaar is om zich te bewijzen in 1A. Voor Cassius Mailula en Jonathan Afolabi lijkt geen grote toekomst weggelegd bij de club. Sixtus Ogbuehi toonde vlagen van z'n talent en krijgt misschien nog het voordeel van de twijfel.
Waar moet KVK zich versterken?
Zoals eerder gezegd zit Kortrijk wel goed op het gebied van doelmannen. Indien het drietal zich kan vinden in hun rol, moet de club zich daar al geen zorgen in maken. Hetzelfde geldt voor de achterlinie, al mag daar nog één basispion bij die de verdediging nét dat tikkeltje extra zekerheid geeft.
Op het middenveld wordt het een ander verhaal. Minstens twee centrale pionnen zouden geen overbodige luxe zijn, gezien de vele vraagtekens. Al zal er dan misschien een oplossing gevonden moeten worden voor Gueye en Hens, in de veronderstelling dat het contract van Challouk niet verlengd wordt en Osifo niet definitief wordt overgenomen. Koffiedik kijken wat die laatste betreft. De jonge De Smet kan eventueel wel bevestigen in de JPL, al moet KVK misschien nog niet té veel druk op zijn schouders leggen.
Met Ambrose, Van Landschoot, Adinany en de jonge Hurtevent achter de hand heeft KVK een mooie basis voorin. Desalniettemin mogen er nog twee à drie gerichte versterkingen bij indien KVK zich wil handhaven in 1A. Werk aan de winkel dus voor De Kerels.
Wat met trainer Michiel Jonckheere?
Het is en blijft wel vijftien jaar geleden dat een eersteklasser zakte en meteen weer kon stijgen. In dat opzicht spreekt de prestatie van coach Jonckheere voor zich. De ambitie was rechtstreeks promoveren, en die is dan ook behaald. Club en coach hebben dus weinig tot geen reden om niet samen verder te gaan.
De 36-jarige Jonckheere was steevast nuchter in z'n analyses dit seizoen. Ondanks de promotie moest de coach ook meermaals de kolen uit het vuur halen voor de camera na afloop. Een serieuze maar goede leerschool voor Jonckheere, die zeker en vast ook gewoon trots en tevreden mag terugblikken op z'n eerste seizoen als hoofdcoach.
In aflevering 36 van het tweede seizoen van Tijd voor Voetbal bespreekt men een goed, maar verliezend STVV tegen Club Brugge, de verschillende penaltygevallen in de JPL en de tweestrijd in de Europe Play-Offs. Dat en nog veel meer in Tijd voor Voetbal.




