Contractverlenging Cooosemans bij Anderlecht met Seghers in het achterhoofd?

'Anderlecht kiest voor Coosemans tot toptalent Seghers klaar is'

Update: 9 april 2026 om 08:29
8Reacties

Colin Coosemans is ondertussen twee seizoenen de nummer één van RSC Anderlecht. Mogelijk blijft dat ook nog een tijdje zo, tot Mattis Seghers klaar is voor het grote werk.

Sinds de zomer van 2021 staat Coosemans op de loonlijst van RSC Anderlecht. De doelman kwam naar Brussel als derde keeper achter Hendrik Van Crombrugge en Bart Verbruggen. In zijn eerste jaren kwam Coosemans weinig aan spelen toe, maar werd hij wel een belangrijke pion binnen de kleedkamer.

Van bankzitter tot aanvoerder

Van Crombrugge en Verbruggen verlieten Brussel, maar Anderlecht haalde Maxime Dupé en Kasper Schmeichel in huis. Daardoor bleef Coosemans op de bank gekluisterd. Toen Dupé en Schmeichel vertrokken, kreeg Coosemans eindelijk zijn kans. De doelman greep die met beide handen.

Coosemans was vorig seizoen een van de weinige lichtpunten bij Anderlecht. Hij groeide zelfs uit tot de aanvoerder van Anderlecht en werd op het Gala van de Gouden Schoen verkozen tot Doelman van het Jaar.

Anderlecht deed Coosemans eerder een voorstel om zijn contract te verlengen, maar de doelman hield de boot af. In Brussel ligt hij nog tot medio 2027 onder contract. Mogelijk komt er nu toch een verlenging. Het lijkt erop dat beide partijen elkaar hebben gevonden. Coosemans gaat tot 2028 bijtekenen bij Anderlecht.

Wachten op Seghers

Nu is het de vraag of de contractverlenging van Coosemans de strategie van Anderlecht verklapt. 'Met de 17-jarige Mattis Seghers heeft Anderlecht een eigen toptalent in de wachtkamer. Tot hij rijp is om zijn kans voluit te grijpen, blijft Coosemans de nummer één tussen de palen in het Lotto Park', schrijft Het Laatste Nieuws.

Seghers was actief bij de U17 van Anderlecht op de Future Cup in Amsterdam. Mede door zijn reddingen won paars-wit het jeugdtoernooi. Seghers mocht ondertussen ook al twee keer keepen in de Challenger Pro League bij de RSCA Futures. Hij is onderdeel van Project Proto en ging ook al mee op winterstage met de eerste ploeg van Anderlecht.

In aflevering 33 van het tweede seizoen van Tijd voor Voetbal bespreekt men de overwinning van KV Mechelen tegen RSC Anderlecht, de Limburgse derby tussen KRC Genk en STVV en het uitvallen van Hans Vanaken bij Club Brugge. Dat en nog veel meer in Tijd voor Voetbal.

Contractverlenging Cooosemans bij Anderlecht met Seghers in het achterhoofd?