Slot wil zich bewijzen met Liverpool

Opnieuw zware week voor Liverpool: "We hebben iets te bewijzen"

Praat mee!

Arne Slot is van mening dat Liverpool dit weekend iets te bewijzen heeft tegen Tottenham Hotspur. De Engelse ploeg ging dinsdagavond met 1-0 onderuit tegen Galatasaray. De 47-jarige manager concludeert dat de Engelse clubs een zware week in de Champions League achter de rug hebben.

"Ik kijk ook weer uit naar de wedstrijd over twee dagen, want thuis spelen op Anfield is altijd bijzonder", vertelt Slot op de persconferentie. "We hebben iets te bewijzen, want zowel de laatste competitiewedstrijd als de laatste Champions League-wedstrijd hebben we verloren. Mijn doel is om dit seizoen nog het maximale te bereiken. We maken nog kans op prijzen, dus het seizoen kan nog succesvol worden."

De Engelse clubs kenden een moeilijke week in Europa. Manchester City verloor kansloos met 3-0 van Real Madrid, Chelsea ging met 5-2 onderuit bij PSG en Arsenal bleef steken op 1-1 tegen Bayer Leverkusen. Newcastle United hield FC Barcelona op 1-1. "Om na één speeldag al conclusies te trekken is nooit verstandig; dat is een te kleine steekproef", zegt Slot over de prestaties van de Engelse ploegen in Europa. "Misschien komen we na volgende week wel tot een heel andere conclusie."

"Over het algemeen is het voor Engelse clubs niet gunstig dat ze geen winterstop hebben. Ik zeg niet dat alle teams verloren hebben omdat ze geen winterstop hebben, en misschien is het niveau van de Premier League niet zo hoog als we denken", vervolgt Slot. "In de achtste finales van de Champions League zijn alle teams erg sterk. De verschillen in de wedstrijden die ik heb gezien, ook die van ons, waren klein. We verdienden het niet om te verliezen. Het is meestal niet mijn gewoonte om conclusies te trekken op basis van één wedstrijd."

Slot brengt ook goed nieuws over de blessuregevallen. Alisson Becker keert naar alle waarschijnlijkheid weer terug onder de lat. "Ik ben hoopvol, maar dat wil niet zeggen dat ik er 100 procent zeker van ben. Als alles volgens plan verloopt, verwacht ik hem zeker tegen Galatasaray." Daarnaast laat Slot weten dat Federico Chiesa na ziekte weer bij de selectie aansluit. Alexander Isak wordt voorlopig nog niet terugverwacht. De Zweedse spits herstelt sinds december van een beenbreuk.

In aflevering 32 van het tweede seizoen van Tijd voor Voetbal bespreekt men de niet gegeven rode kaart aan Christian Burgess, de strijd om de top zes en het gelijkspel tussen RSC Anderlecht en Club Brugge, met een goede Nathan De Cat. Dat en nog veel meer in Tijd voor Voetbal.

Slot wil zich bewijzen met Liverpool