Wanneer is de loting voor de achtste finales van de Champions League?

Wanneer is de loting voor de achtste finales van de Champions League?

Praat mee!

De tussenronde van de Champions League zit erop en de zestien ploegen die de koker ingaan zijn bekend. In Nyon krijgen alle overgebleven clubs te horen wie ze treffen in de achtste finale en ook wordt direct bekend hoe een eventuele weg naar de finale eruit ziet. VoetbalPrimeur.be vertelt wat je moet weten.

Deze week verzekerden Atletico Madrid, Bayer Leverkusen, Bodø/Glimt, Newcastle United, Atalanta Bergamo, Galatasaray, Paris Saint-Germain en Real Madrid zich van een plek in de achtste finale van de Champions League. Voor Club Brugge, Olympiakos, Internazionale, Qarabag, Borussia Dortmund, AS Monaco en Benfica viel het doek. De top-acht van de competitiefase mocht de tussenronde overslaan en dus gaan we met zestien overgebleven ploegen de volgende ronde in.

Wanneer is de loting voor de achtste finales van de Champions League?

Vrijdag 27 februari horen alle ploegen die door zijn, inclusief FC Barcelona, Chelsea, Liverpool, Tottenham Hotspur, Sporting Portugal, Manchester City, Arsenal en Bayern München, wie ze treffen in de achtste finale van het miljardenbal. Dan staat de loting in Nyon op het programma. De trekking vindt plaats in het UEFA House of Football en start volgens de UEFA om 12.00 uur, Belgische tijd.

Niet alleen horen alle zestien clubs aan wie ze gekoppeld worden tijdens de achtste finale, ook de weg richting de finale van 30 mei in Boedapest wordt direct bekend. Alle kwartfinales en halve finales worden tijdens dezelfde loting vastgesteld, waardoor iedere deelnemer weet wie het moet verslaan om in de finale te komen.

Alle clubs kunnen elkaar loten. Er geldt geen landenbescherming meer in het toernooi. Daardoor konden bijvoorbeeld PSG en AS Monaco elkaar ook al treffen in de tussenronde. Tijdens de achtste finales zal dit niet anders zijn. De volgende ronde vindt plaats op 10 en 11 maart en 17 en 18 maart. De kwartfinales beginnen in april en de halve finales staan eind april en begin mei gepland.

In aflevering 30 van het tweede seizoen van Tijd voor Voetbal bespreekt men de zoveelste comeback van STVV, de winst van Standard tegen KRC Genk en ook heel wat over Club Brugge. Dat en nog veel meer in Tijd voor Voetbal.

Wanneer is de loting voor de achtste finales van de Champions League?