
Keita verslaat De Winter en Saelemaekers, AC Milan morst opnieuw in titelstrijd
AC Milan is in het San Siro opnieuw tegen kostbaar puntverlies aangelopen in de titelstrijd van de Serie A. Middenmoter Parma, met basispion Mandela Keita, wist met 0-1 te winnen op bezoek bij de Milanezen, waar Alexis Saelemaekers en Koni De Winter de gehele match speelden. Arbiter Piccinini had bij het doelpunt van Parma minuten nodig voor een VAR-check, maar keurde het doelpunt uiteindelijk toch goed.
De eerste gebeurtenis van de wedstrijd was niet om vrolijk van te worden. AC Milan-middenvelder Ruben Loftus-Cheek kwam hard in botsing met Parma-doelman Edoardo Corvi en moest per brancard het veld verlaten. De dertigjarige moest direct naar het ziekenhuis voor verschillende tests. De thuisploeg had vooral de bal in het San Siro, maar tot echt grote kansen kwam het niet. Christian Pulisic was er het dichtst bij, maar plaatste zijn poging naast het doel.
Ook in de tweede helft had Milan moeite om de muur van Parma te breken. Pogingen tussen de palen kwamen er nauwelijks, maar Rafael Leão raakte wel de binnenkant van de paal. Uit een voorzet probeerde de Portugese aanvaller het acrobatisch in de korte hoek, maar opnieuw trof hij het aluminium. Hoe verder de wedstrijd vorderde, hoe meer frustratie er vanaf de tribunes in het San Siro klonk. De fluitsignalen waren fel en de aanwezige AC Milan-fans waren duidelijk niet tevreden.
In de tachtigste minuut dacht Parma te kunnen juichen. Mariano Troilo kopte binnen uit een corner, maar scheidsrechter Marco Piccinini floot voor een overtreding. De VAR kwam vervolgens op de lijn en liet de arbiter opnieuw naar de situatie kijken. Na een lange check van meerdere minuten werd het eerdere besluit teruggedraaid en telde het doelpunt alsnog, waardoor Parma op voorsprong kwam.
Daardoor werd de noodzaak voor een AC Milan-doelpunt nog groter. De Rossoneri kozen vol voor de aanval, want nieuw puntverlies kon de ploeg van Massimiliano Allegri zich niet veroorloven. In het vorige competitieduel werd namelijk gelijkgespeeld tegen Como. Allegri was zelf afwezig, want de oefenmeester zat een schorsing uit na een rode kaart tijdens dat duel. Hoewel Milan nog aandrong, kwam het niet tot een doelpunt. Daarmee vergroot Internazionale de voorsprong bovenaan de Serie A tot tien punten.
In aflevering 29 van het tweede seizoen van Tijd voor Voetbal bespreekt men de trainerszoektocht bij RSC Anderlecht, de sneeuwdag in de JPL en ziet men ook Karetsas uitblinken bij KRC Genk. Dat en nog veel meer in Tijd voor Voetbal.




