Photo News

Photo News

Twijfels over zoektocht Anderlecht naar nieuwe coach: "Waarom nu al?"

15Reacties

RSC Anderlecht zoekt na het ontslag van Besnik Hasi nog steeds naar een nieuwe coach. Daarvoor denkt het onder meer aan Alfred Schreuder, al vraagt men zich bij Tijd voor Voetbal af of het op dit moment wel geschikt is om een nieuwe trainer aan te stellen.

Na het ontslag van Hasi kregen Ed Still (inmiddels vertrokken richting Watford, red.) en Jérémy Taravel de kans als interim-trainer. Die laatste wist paars-wit ook naar de bekerfinale te loodsen. Toch blijft Anderlecht speuren naar een nieuwe coach, nog voor het een nieuwe technisch directeur aantrekt. De timing daarvan zorgt voor de nodige vragen bij *Tijd voor Voetbal*.

Onder meer Glenn Schrader vraagt zich dan ook af of het niet geschikter is om eerst een technisch directeur te vinden en dan pas te denken aan een nieuwe coach. "Raar dat men eerst die trainer wil vinden", begint hij. "Het is toch een technisch directeur die een trainer aanstelt? Die ervoor zorgt dat het een coach is die past bij het voetbal van Anderlecht?"

Het gebrek aan een technisch directeur heeft er ook voor gezorgd dat een kandidaat afhaakte om trainer te worden bij paars-wit. "Simonis zei dat hij er niet aan zou beginnen zolang er geen technisch directeur is. En dat begrijp ik ook", geeft Vincent Haegeman aan. "Stel dat ze dan twee weken later een technisch directeur aanstellen die totaal anders naar voetbal kijkt dan jij. Dan krijg jij in de zomer allemaal spelers waar je eigenlijk niet in gelooft", klinkt het.

Volgens Haegeman is het ook helemaal niet het moment om snel een nieuwe trainer aan te stellen. "Ik heb het gevoel dat ze, mede door het vertrek van Still, zich wat gepakt voelen. Maar dan moet je het hoofd gewoon koel houden", klinkt het. "Is men bij Anderlecht nu in staat om een nuchtere analyse te maken en te kijken waar ze volgend seizoen naartoe willen?", vraagt hij zich af.

Toch blijft Anderlecht denken aan een nieuwe coach. Zo zou Schreuder de topkandidaat zijn om het roer over te nemen. "Maar ik geloof niet in wonderdokters", oordeelt Haegeman. "Zorg er eerst voor dat de hele structuur op poten staat en denk dan pas aan een nieuwe trainer. Al zal dat een paar maanden duren", geeft hij aan.

Bij Tijd voor Voetbal vindt men ook dat tot het einde van het seizoen doorgaan met Jérémy Taravel lang geen slecht idee zou zijn. "Ze moeten de Champions' Play-Offs halen, maar dat zijn nog maar vijf wedstrijden. Stel dat Schreuder zijn accenten heeft gelegd, dan zijn we alweer twee of drie wedstrijden verder. En wat Anderlecht op Antwerp liet zien met Taravel, deed toch het beste vermoeden."

In aflevering 29 van het tweede seizoen van Tijd voor Voetbal bespreekt men de trainerszoektocht bij RSC Anderlecht, de sneeuwdag in de JPL en ziet men ook Karetsas uitblinken bij KRC Genk. Dat en nog veel meer in Tijd voor Voetbal.

Twijfels over komst van nieuwe trainer bij Anderlecht