
Westerlo moet Haspolat missen bij Antwerp, Smets en Vanaken lachen in vuistje
KVC Westerlo stapt zondagmiddag de bus op voor de (vrij korte) verplaatsing naar Deurne-Noord. Tegenstander Royal Antwerp FC moet zich herpakken na de bekerblamage en zal stiekem blij zijn dat Dogucan Haspolat niet meespeelt. De spelmaker van De Kemphanen is geelgeschorst. Zo blijven er nog maar twee mohikanen over, telde VoetbalPrimeur.be uit.
Tot voor deze 25e speeldag was Dogucan Haspolat één van de zeldzame veldspelers die nog geen enkele minuut gemist had in de Jupiler Pro League. Liefst 24 keer voetbalde de aanvoerder van Westerlo van het eerste tot en met het laatste fluitsignaal mee. Dat zal op de Bosuil niet het geval zijn. Vorige week tegen SV Zulte Waregem pakte Haspolat zijn vijfde gele kaart, waardoor hij een wedstrijd moet brommen.
Zo komt zijn ongeslagen reeks ten einde. Slechts twee veldspelers komen nu nog in aanmerking om het hele seizoen af te werken zonder ook maar één minuut te laten schieten: Matte Smets en Hans Vanaken. Die eerste kwam afgelopen vrijdag (nog maar eens) 90 minuten in actie op het veld van KV Mechelen (2-3). De onverslijtbare Vanaken staat zondagmiddag ongetwijfeld in de basis in de Brugse stadsderby.
Overigens lopen er bij Genk nog wel enkele spelers rond die zowat altijd meedoen. Kapitein Bryan Heynen moest nog maar 18 minuten toekijken, terwijl de partner van Smets centraal achterin, Mujaid Sadick, er 57 miste.
Voor de volledigheid: er zijn wel nog enkele doelmannen die alles meespeelden tot dusver. Het gaat om Colin Coosemans (Anderlecht), Brent Gabriël (Zulte Waregem), Andreas Jungdal (Westerlo), Leo Kokubo (STVV), Marcos Peano (La Louvière) en Davy Roef (Gent).
In aflevering 28 van het tweede seizoen van Tijd voor Voetbal bespreekt men de grote leegloop bij RSC Anderlecht, een KRC Genk dat kan overtuigen en scheidsrechters die een goede beurt maken in de JPL. Dat en nog veel meer in Tijd voor Voetbal.





