Photo News

Photo News

'Er werkt niks meer bij RSC Anderlecht, het is niet langer aantrekkelijk in België'

2Reacties

RSC Anderlecht beleeft opnieuw bijzonder woelige dagen. Met het vertrek van sportief directeur Olivier Renard en het opstappen van interimcoach Edward Still moet paars-wit plots op zoek naar nieuwe sleutelfiguren. Ook analist Nordin Jbari kijkt met grote bezorgdheid naar de chaos in Brussel.

Volgens de RTBF-consultant kwam het ontslag van Renard niet als een verrassing. "Het vertrek van Olivier Renard was voorspelbaar. Ik had zelfs het gevoel dat hij samen met de vorige voorzitter had kunnen vertrekken, want hij was een man van die voorzitter", klinkt het. Jbari wijst ook naar het teleurstellende transferbeleid. "De transfers hebben deze ploeg weinig bijgebracht."

Jbari is bijzonder scherp over het type aanwinsten dat Anderlecht de voorbije maanden haalde. "Wanneer Anderlecht niet draait, heeft deze ploeg spelers nodig die meteen presteren", stelt hij. "Spelers halen die goedkoop zijn of niet klaar zijn, dat kan niet bij Anderlecht. Ze hebben spelers nodig die onmiddellijk het verschil maken." Volgens hem brachten de nieuwkomers simpelweg niet de noodzakelijke meerwaarde.

De ex-spits ziet bovendien een club die zijn aantrekkingskracht volledig kwijt is. "Het is vreemd, maar er werkt niets meer bij Anderlecht", zegt Jbari. "Edward Still, Lucas Biglia… Anderlecht is niet langer aantrekkelijk in België." Hij kan het amper geloven. "Er zijn zelfs trainers die weigeren om naar Anderlecht te komen."

Tot slot vraagt Jbari zich hardop af waar het sportieve project nog naartoe gaat. "Wat is het plan van de clubleiding?", klinkt het. "Er is een ervaren trainer nodig om deze ploeg opnieuw op gang te trekken." Hij geeft zelfs een naam. "Een Mark van Bommel zou bijvoorbeeld interessant geweest zijn." Jbari besluit met twijfel: "Anderlecht moet ambitieus zijn, maar ik weet niet of het bestuur dat nog is."

In aflevering 28 van het tweede seizoen van Tijd voor Voetbal bespreekt men de grote leegloop bij RSC Anderlecht, een KRC Genk dat kan overtuigen en scheidsrechters die een goede beurt maken in de JPL. Dat en nog veel meer in Tijd voor Voetbal.

Nordin Jbari over RSC Anderlecht na ontslag Renard en vertrek Still