
Laporta treedt af bij FC Barcelona: 'Vice-president neemt zijn taken over'
Joan Laporta is niet langer president van FC Barcelona. Dat maakt de club bekend via de sociale media-kanalen. Laporta moet volgens de Spaanse regels eerst aftreden, om zich vervolgens weer verkiesbaar te stellen voor de nieuwe verkiezingen in maart dit jaar.
Een aangepast bestuur zal de taken tot de aanstelling van een nieuwe president op zich nemen. Dat betekent dat Barcelona dus niet zonder bestuur komt te zitten. Rafael Yuste neemt de taken in de Catalaanse stad over. Hij was tussen 2008-2010 en 2021 tot dit jaar vice-president van de club.
Laporta was de afgelopen jaren bezig aan zijn tweede termijn als Barcelona-president. Eerder zat hij al op die functie tussen 2003 en 2010. Voor een derde termijn schrijven de regels voor dat Laporta dus eerst moet aftreden. Op 15 maart wordt vervolgens een opvolger van Laporta of het aanblijven van Laporta gekozen. Ook negen andere bestuursleden legden hun functie neer om op de nieuwe kandidatenlijst te komen.
In aflevering 28 van het tweede seizoen van Tijd voor Voetbal bespreekt men de grote leegloop bij RSC Anderlecht, een KRC Genk dat kan overtuigen en scheidsrechters die een goede beurt maken in de JPL. Dat en nog veel meer in Tijd voor Voetbal.




