Reactie trainer Carl Hoefkens na nederlaag van NAC

Hoefkens legt omstreden beslissing uit bij NAC: 'Voor mij belangrijk'

1Reacties

NAC Breda is weer terug bij af. Na het gelijkspel tegen FC Twente (2-2) en de 0-2-nederlaag tegen Excelsior bivakkeert de club weer onderaan de ranglijst van de Eredivisie, onder Heracles Almelo en Telstar. Trainer Carl Hoefkens, de voormalige trainer van Club Brugge en Standard voelt de druk toenemen.

"Dit is het moeilijkste moment tot dusver, vooral omdat je van deze wedstrijd veel verwachtte", liet Hoefkens na de nederlaag vrijdag weten in gesprek met BN DeStem. "Zolang het resultaat uitblijft, wordt de volgende wedstrijd nóg moeilijker en komt er meer druk op te staan. Dat geldt ook voor het duel met Heracles. Als we daar geen goed resultaat halen, zal er op de wedstrijd daarna nóg meer druk staan. Dat is de enige correcte vaststelling."

Wat niet meehielp voor de Bredase ploeg, was de rode kaart van Rio Hillen in de twaalfde minuut. Al na een half uur stond het 0-2. Pas daarna greep Hoefkens in. Een minuut na de tweede tegentreffer haalde de Belg Jayden Candelaria van het veld ten faveure van Cherrion Valerius. Meer wissels vond hij niet nodig. "Voor mij was het vooral belangrijk om achterin stabiel te blijven. Daarvoor had ik drie echte verdedigers nodig."

"Als je vandaag naar de ploeg kijkt, zijn er heel veel spelers zonder die échte ervaring", legde Hoefkens uit. "Ik denk dat dat een feit is. Dan kan ik kijken naar Rio en Jayden, maar ook naar de momenten waarop we die kansen moeten afmaken. Dat gebeurde óók niet."

Na de nederlaag van vrijdag vond zaterdagochtend een crisisberaad plaats op Bredanello, het trainingscomplex van de Eredivisie-hekkensluiter. De conclusie die daaruit volgde, is dat Hoefkens zich voorlopig nog geen zorgen hoeft te maken over het behoud van zijn baan.

In aflevering 27 van het tweede seizoen van Tijd voor Voetbal bespreekt men het trainersontslag van Besnik Hasi bij RSC Anderlecht, Charleroi dat maar blijft overtuigen in de JPL en een teleurstellende Super Sunday. Dat en nog veel meer in Tijd voor Voetbal.


Reactie trainer Carl Hoefkens na nederlaag van NAC