Photo News

Photo News

Anderlecht denkt ook aan Simonis: jonge bekerwinnaar, Bundesliga kwam te vroeg

Update: 9 februari 2026 om 08:20
8Reacties

Een schokgolf? Dat verhoopte effect heeft het ontslag van Besnik Hasi niet teweeg gebracht. Onder tussenpaus (?) Edward Still ging RSC Anderlecht twee keer onderuit in drie dagen tijd. Op de dag waarop het met 2-0 verloor bij KRC Genk, dook de naam van Paul Simonis op in het geruchtencircuit. Wordt hij dan de man die paars-wit uit het slop trekt? VoetbalPrimeur.be overloopt zijn (prille) carrière tot dusver.

Interimaris Edward Still wordt met zijn 35 jaar als te jong en onervaren beschouwd om een grote naam Anderlecht onder zijn hoede te nemen. De meest recente trainer die in het vizier verschenen is, telt … 41 lentes. Ook Paul Simonis kan dus geen bijster uitgebreid cv voorleggen. Sterker nog: de Nederlander is nog geen twee jaar aan de slag als hoofdtrainer. Voordien deed hij ervaring op bij de jeugd van Sparta Rotterdam en als assistent bij Go Ahead Eagles en sc Heerenveen. Nochtans schotelde zich in 2022 al een kans voor om op eigen benen te staan.

Toen Kees van Wonderen zijn afscheid aankondigde bij Go Ahead, gold rechterhand Simonis als een belangrijke kandidaat om het stokje over te nemen. Toch verkoos hij zijn eigen koers te varen, door bij Heerenveen als T2 nog wat verder met de ogen te stelen. In het noorden van Nederland komt van uitstel echter niet per se afstel. In de zomer van 2024 kreeg Simonis de post van hoofdcoach in De Adelaarshorst opnieuw aangeboden. Ditmaal sloeg hij dat niet af.

Die eerste ervaring als eindverantwoordelijke smaakte erg lekker. In zijn eerste weken vielen de resultaten nog behoorlijk tegen, maar vanaf de jaarwisseling kende Go Ahead gouden tijden. In de Eredivisie zette de ploeg een straffe reeks van 26 op 36 neer, met een 3-2-zege tegen latere kampioen PSV als hoogtepunt. Daardoor parkeerde Simonis zijn ploeg aan het einde van de rit op de zevende plek. Een prima notering, maar die stond niettemin in de schaduw van het succes in de KNVB Beker.

Bekerstunt met Belgisch randje

In dat toernooi schreef Simonis geschiedenis. Go Ahead plaatste zich voor de finale en had dat niet gestolen, want onder meer Twente en PSV gingen voor de bijl. De eindstrijd tegen AZ werd een rollercoaster van jewelste. In minuut 99 (!) maakte de revelatie het openingsdoelpunt van Troy Parrott ongedaan. Uiteindelijk moesten strafschoppen het duel beslechten. In die serie trok onze landgenoot Jari De Busser zijn kostuum van superheld aan. Met twee reddingen bezorgde hij Go Ahead Eagles de eerste hoofdprijs in bijna honderd jaar. In 1933 mocht Go Ahead zijn vierde en tot op heden laatste titel vieren.  

Dat historische succes droeg de handtekening van Simonis. De mosterd ging hij niet al te ver halen. Zijn speelstijl draagt een typisch Nederlandse stempel: 4-3-3 met een klassieke spelverdeler en twee kwieke vleugelaanvallers om het verschil te maken. Die aanpak paste Go Ahead als gegoten. De bekertriomf bracht overigens een mierzoet toetje met zich mee: rechtstreekse plaatsing voor de league phase van de Europa League. Simonis bedankte daar evenwel voor, want hij kon niet weerstaan aan de lokroep van de Bundesliga.

Zu früh

Vanuit Duitsland trok VFL Wolfsburg immers hardhandig aan zijn mouw. Simonis bewees ook het opportunisme dat de voetbalwereld kenmerkt, onder de knie te hebben. In mei 2025 ondertekende hij nog een contractverlenging in Deventer. In juni 2025 verhuisde hij naar Wolfsburg. De Meister van 2009 zoekt nu al jaren naar de hoogconjunctuur van weleer en dacht in Simonis een nieuwe ster aan het Nederlandse trainersfirmament gevonden te hebben. Nochtans was de laatste oranje getinte samenwerking, met ene Mark van Bommel, niet al te best uitgedraaid …

Op minder dan vijf maanden tijd was Simonis in hetzelfde bedje ziek. Nochtans begon zijn tijdperk nog keurig met 5 op 9. Nadien sloeg de klad erin. Van zijn volgende zeven Bundesliga-duels beet Wolfsburg er zes in het zand. De vroege bekerexit tegen Holstein Kiel zette de boel nog wat meer op scherp. Begin november, na een 2-1 op bezoek bij Werder Bremen, voelde het bestuur zich genoodzaakt om de trainer aan de deur te zetten. Simonis bleef zo achter met een belabberd puntengemiddelde van 0,80 per speeldag. Het was meteen ook zijn laatste dienstverband tot nu toe.

Zo is de ervaring van Simonis als T1 eigenlijk beperkt tot nog geen anderhalf jaar. Is dat voldoende bagage om de loodzware druk in het Astridpark te verdragen? Bij onze noorderburen staat hij alvast te boek als iemand die vlot communiceert en zowel fans als media op zijn hand kan krijgen. Dat komt altijd van pas, maar in crisismomenten is er meer nodig dan enkel een losse tong. En toch: stél dat Anderlecht hem maandag of dinsdag aanstelt, dan is Antwerp toch al gewaarschuwd voor de ‘bekermirakelman’ van vorig jaar. 

In aflevering 27 van het tweede seizoen van Tijd voor Voetbal bespreekt men het trainersontslag van Besnik Hasi bij RSC Anderlecht, Charleroi dat maar blijft overtuigen in de JPL en een teleurstellende Super Sunday. Dat en nog veel meer in Tijd voor Voetbal.

Anderlecht denkt aan Simonis: jonge bekerwinnaar ging te snel