Photo News

Photo News

Antwerp verdient geen geld aan vertrekkend jeugdproduct: "Mochten hem meer naar waarde schatten"

4Reacties

Zeno Van den Bosch staat voor een nieuw hoofdstuk in zijn carrière. De verdediger neemt na dit seizoen afscheid van Royal Antwerp FC en trekt transfervrij naar Union Berlin. Dat Antwerp er geen geld aan verdient, is volgens Jelle Van Damme toch een beetje de schuld van Antwerp.

De overstap wordt gezien als een verstandige keuze, zeker volgens voormalig begeleider Jelle Van Damme. Antwerp kreeg afgelopen zomer nog een voorstel van Lecce op tafel en hoopte dat Van den Bosch die stap zou zetten. Dat zou volgens Van Damme echter geen ideale omgeving geweest zijn, gezien de degradatiestrijd waarin de Italianen momenteel verwikkeld zijn.

Union Berlin biedt volgens hem veel meer stabiliteit. De Duitse club is een vaste waarde op het hoogste niveau en staat dit seizoen stevig in de middenmoot. Van Damme noemt het dan ook een betere sportieve uitdaging voor de jonge Antwerpenaar.

Toch blijft het een pijnlijke zaak voor Antwerp, want de club ziet een zelf opgeleide speler gratis vertrekken. "Maar dat is niet per se Zeno zijn fout geweest. Kwam Union Berlin in de zomer al aankloppen, dan was hij misschien dan al vertrokken en had Antwerp wel wat centen voor hem gekregen", klinkt het in Het Nieuwsblad.

Van Damme wijst ook naar de contractuele situatie op de Bosuil. "Maar ik vind wel dat men Zeno – die een van de kleinste contracten heeft in de kern – meer naar waarde mocht schatten", klinkt het.

In aflevering 27 van het tweede seizoen van Tijd voor Voetbal bespreekt men het trainersontslag van Besnik Hasi bij RSC Anderlecht, Charleroi dat maar blijft overtuigen in de JPL en een teleurstellende Super Sunday. Dat en nog veel meer in Tijd voor Voetbal.

Jelle Van Damme over vertrek Van den Bosch bij Antwerp