Photonews

Photonews

Union zet statement tegen Club Brugge: “Al drie jaar lang je competitierivaal”

PRAAT MEE!

Union Saint-Gilloise blijft indruk maken in de titelstrijd en deed dat dit keer ten koste van Club Brugge. In La Tribune werd de zege van de Brusselaars uitvoerig geanalyseerd, met bijzondere aandacht voor hun defensieve organisatie. Met amper twaalf tegendoelpunten in 23 competitiewedstrijden bevestigt Union zijn reputatie als moeilijk te kraken ploeg. 

Vincent Langendries was onder de indruk van de collectieve stevigheid en stelde dat Union “ongelooflijk solide en hecht” voor de dag kwam. Nordin Jbari benadrukte hoe bewust de Brusselaars te werk gingen. “Union wist de hele wedstrijd met dubbele dekking op de flanken te spelen”, waarbij hij ook wees op het gebrek aan een echte spits bij Club Brugge dat dat plan vergemakkelijkte. 

Volgens Fred Waseige zat het helemaal dicht. “Er was overal een hoge dichtheid, ze dekten de flanken goed af, maar het centrum was volledig afgesloten.” Naast de collectieve organisatie kreeg ook Promise David lof voor zijn prestatie. Christine Schréder legde uit waarom de aanvaller zo belangrijk was in het spel van Union. “Zelfs als je denkt dat hij de bal gaat verliezen, houdt hij hem vast. Hij is zo sterk”, klonk het. 

Jbari ging verder door te stellen dat David het eerste verdedigingsblok van Union vormde en in zijn eentje druk zette op de Brugse defensie. “Ze zeggen altijd dat de eerste verdediger de spits is. David zette in zijn eentje druk op de Brugse verdediging, hij dwong ze terug.” Volgens Waseige ging die impact verder dan alleen het fysieke aspect. “Hij putte ze fysiek maar ook mentaal uit.”

Jbari wees erop dat Union twee jaar lang thuis niet had gewonnen tegen Brugge en noemde de confrontatie er een met grote symbolische waarde. “Psychologisch gezien, qua prestige, blijft het belangrijk. Het is al drie jaar de competitierivaal. Je moet weten hoe je hard moet toeslaan”, besloot hij.

In aflevering 27 van het tweede seizoen van Tijd voor Voetbal bespreekt men het trainersontslag van Besnik Hasi bij RSC Anderlecht, Charleroi dat maar blijft overtuigen in de JPL en een teleurstellende Super Sunday. Dat en nog veel meer in Tijd voor Voetbal.

Waarom Union Saint-Gilloise Club Brugge pijn deed