Photo News

Photo News

OFFICIEEL: RSC Anderlecht hakt knoop door en ontslaat Besnik Hasi als hoofdtrainer

Update: 1 februari 2026 om 21:48
141Reacties

RSC Anderlecht heeft zondagavond een belangrijke beslissing genomen. De club heeft officieel afscheid genomen van Besnik Hasi als hoofdcoach. De aanhoudende sportieve problemen en vooral de nederlaag op het veld van Standard hebben het bestuur doen besluiten om in te grijpen.

Na de topper tegen Standard werd Besnik Hasi door de clubleiding uitgenodigd voor overleg in Neerpede. Tijdens dat onderhoud werden de recente resultaten geëvalueerd en werd ook de positie van de coach besproken. Dat gesprek bleek uiteindelijk doorslaggevend: Anderlecht besliste om niet langer met Hasi verder te gaan.

Hasi lag al geruime tijd onder vuur door wisselvallige en vaak tegenvallende prestaties. De sportieve malaise bleef aanslepen en de nederlaag in Luik werd intern gezien als het signaal dat een ingreep onvermijdelijk was. Het bestuur concludeerde dat een nieuwe impuls nodig is om het seizoen alsnog in rustiger vaarwater te brengen.

De Kosovaarse coach stond sinds eind maart vorig jaar aan het roer bij RSC Anderlecht. In totaal leidde hij paars-wit in 43 wedstrijden. Zijn passage kende enkele betere fases, maar onvoldoende stabiliteit om het vertrouwen op lange termijn te behouden.

Edward Still komt tijdelijk aan het hoofd van de eerste ploeg, in afwachting van de aanstelling van een nieuwe hoofdcoach.

In aflevering 26 van het tweede seizoen van Tijd voor Voetbal bespreekt men de vele supportersprotesten in de JPL, het mogelijke ontslag van Besnik Hasi bij RSC Anderlecht en het doelpuntenfestival in Club Brugge – Zulte Waregem. Dat en nog veel meer in Tijd voor Voetbal.

RSC Anderlecht hakt knoop door en ontslaat Besnik Hasi als hoofdtrainer