Photo News

Vanaken glundert na Europese stunt: âDeze kwalificatie is een heel mooie prestatieâ
Na de overtuigende 3-0-zege tegen Olympique Marseille en de bijhorende kwalificatie voor de tussenronde van de Champions League overheerste bij Club Brugge de trots. Via de clubkanalen van Blauw-Zwart blikte aanvoerder Hans Vanaken terug op een Europese avond waarin alles samenviel.
Hans Vanaken benadrukte dat de vroege voorsprong cruciaal was voor het verdere wedstrijdverloop. âJe op zoân manier kunnen kwalificeren tegen een toch niet te onderschatten tegenstander voelt natuurlijk wel goed,â klonk het. âNa de 2-0 bij de rust heb je veel vertrouwen om de tweede helft aan te vatten.â Volgens de captain kon Club Brugge daarna slimmer spelen en de wedstrijd controleren.
Na de pauze liet Blauw-Zwart Olympique Marseille iets meer komen, wat kansen bood in de omschakeling. âDan kan je de tegenstander laten komen en krijg je zelf meer ruimte. Met onze snelle jongens hebben we daar goed gebruik van gemaakt,â analyseerde Vanaken. De 3-0 had volgens hem zelfs vroeger mogen vallen, al bracht het derde doelpunt uiteindelijk volledige zekerheid.
Controle en maturiteit op het middenveld
Vanaken gaf ook aan verrast te zijn door de vrijheid die hij kreeg op het middenveld. âIk had meer ruimte dan verwacht, maar daar hoor je mij niet over klagen,â glimlachte hij. Samen met Aleksandar Stankovic probeerde hij het spel te sturen en de juiste keuzes te maken richting de aanval. âIk denk dat we dat bij momenten heel goed gedaan hebben.â
In aflevering 26 van het tweede seizoen van Tijd voor Voetbal bespreekt men de vele supportersprotesten in de JPL, het mogelijke ontslag van Besnik Hasi bij RSC Anderlecht en het doelpuntenfestival in Club Brugge â Zulte Waregem. Dat en nog veel meer in Tijd voor Voetbal.




