Nigeria wint de troostfinale na strafschoppen van Egypte

Brons voor Onyedika, want uitgerekend Marmoush en Salah missen strafschop

PRAAT MEE!

Nigeria heeft de derde plaats gepakt op de Afrika Cup. Het was na strafschoppen te sterk voor Egypte: 2-4. De winnende penalty werd genomen door Ademola Lookman.

Egypte en Nigeria namen de wedstrijd een stuk minder serieus dan de halve finales. Dat bleek uit het feit dat Omar Marmoush op de bank begon bij de Egyptenaren. Steunpilaren Victor Osimhen en Lookman hadden verrassend genoeg ook geen basisplek bij de Nigerianen. Raphael Onyedika (Club Brugge) en Paul Onuachu (ex-KRC Genk) begonnen wel aan de partij.

Voor der rust dacht Nigeria op voorsprong te komen. Samuel Chukwueze vond Akor Adams en hij kopte raak. Er was echter in aanloop naar de goal een overtreding gemaakt en het feest ging niet door na inmenging van de VAR.

Opvallend genoeg werd er direct na de rust wéér een doelpunt van Nigeria afgekeurd. Lookman was inmiddels in het veld gekomen voor Onuachu en dacht te scoren. Dat deed hij vanuit buitenspelpositie en er ging een streep door de goal.

Ondanks de afgekeurde treffers kwam Nigeria in de slotfase nog heel goed weg. Marmoush, die ook was ingevallen, ging neer in het strafschopgebied van de Super Eagles. Scheidsrechter Jalal Jayed kreeg in zijn oor dat de videoscheidsrechter het moment ging checken. De VAR zag er echter geen penalty in en het bleef daardoor 0-0.

Door de 0-0-stand na negentig minuten moesten strafschoppen de doorslag geven in deze troostfinale. Salah en Marmoush misten beiden hun penalty, waardoor Nigeria het klusje kon klaren. Lookman nam uiteindelijke de winnende strafschop: 2-4. Marokko en Senegal gaan zondag uitmaken wie de winnaar wordt van de Afrika Cup.

In aflevering 24 van het tweede seizoen van Tijd voor Voetbal bespreekt men de Gouden Schoen voor Ardon Jashari, Nathan De Cat die wordt bekroond tot Talent van het Jaar en blikt men ook al even terug op de eerste dagen van de transferperiode. Dat en nog veel meer in Tijd voor Voetbal.

Nigeria wint de troostfinale na strafschoppen van Egypte