Afrika Cup-selectie Marokko bekend: zonder El Ouahdi

Afrika Cup-selectie Marokko bekend: geen El Ouahdi, wel drietal met Belgische link

2Reacties

Bilal El Khannouss, Ismaël Saibari en Chemsdine Talbi gaan met Marokko naar de Afrika Cup. Dat drietal, geboren in ons land, maakt onderdeel uit van de 26-koppige selectie van bondscoach Walid Regragui, die Hakim Ziyech thuis laat. Ook Zakaria El Ouahdi zal het toernooi vanuit zijn zetel moeten volgen.

Marokko heeft donderdagmiddag de selectie voor de Afrika Cup in eigen land bekendgemaakt. Met Bilal El Khannouss, Ismaël Saibari en Chemsdine Talbi mogen drie jongens met een Belgische link hun valiezen pakken. El Khannouss brak door bij KRC Genk, Talbi bij Club Brugge. Saibari speelde in ons land nooit op het hoogste niveau, maar de aanvaller van PSV werd wel geboren in Antwerpen.

Ook Noussair Mazraoui is onderdeel van de Marokkaanse selectie. De opvallendste aanwezige is Achraf Hakimi. De captain van het Marokkaanse elftal kampt nog altijd met een stevige enkelblessure na een Champions League-wedstrijd tegen Bayern München, maar kan op papier dus wel in actie komen op het eindtoernooi. Mede door zijn selectie moet Zakaria El Ouahdi thuisblijven. De rechtsachter van Genk sukkelde in de heenronde ook wel met een blessure. Zo blijft het voor hem bij één optreden bij De Leeuwen van de Atlas, een oefenpot in juni van dit jaar.

Hakim Ziyech is misschien wel de opvallendste afwezige. De linkspoot tekende eind oktober bij Wydad Casablanca nadat hij clubloos is geweest, maar heeft dit seizoen nog altijd geen officieel duel gespeeld. Vorig jaar zat hij voor het laatst bij de Marokkaanse selectie.

Marokko begint op zondag 21 december aan de Afrika Cup in eigen land, met een thuiswedstrijd tegen de Comoren. Later nemen de Noord-Afrikanen het in de groepsfase nog op tegen Mali en Zambia.

In aflevering 20 van het tweede seizoen van Tijd voor Voetbal bespreekt men de overtuigende overwinningen van STVV en KVC Westerlo. Club Brugge, Union én RSC Anderlecht die niet winnen en is er een doelmannenprobleem bij KRC Genk? Dat en nog veel meer in Tijd voor Voetbal.