
Opta voorspelt: zoveel kans maken Rode Duivels op winst van WK 2026
Aankomende zomer staat het WK van 2026 op het programma. Tussen 11 juni en 19 juli 2026 gaan 48 landen zich mengen in de strijd om de felbegeerde eindzege. Statistiekenbureau Opta zocht uit welke landen voorafgaand aan de loting de meeste kans maken om wereldkampioen te worden. VoetbalPrimeur neemt het met je door.
Het is belangrijk om te vermelden dat dit gaat om de kansen van elk land voorafgaand aan de loting voor de groepsfase, die plaats zal vinden op vrijdag 5 december (18.00 uur Nederlandse tijd). Nadien zullen de kansen van alle landen opnieuw berekend worden. Al 42 landen hebben zich geplaatst voor het WK. Via de Europese play-offs zijn er nog vier tickets te bemachtigen, terwijl de twee winnaars van intercontinentale play-offs zich eveneens alsnog plaatsen voor het eindtoernooi.
Door Opta wordt Spanje momenteel als grootste kanshebber gezien voor het wereldkampioenschap. De kansen van de regerende EK-winnaar worden geschat op 17 procent. Daarna volgen Frankrijk en Engeland met respectievelijk 14,1 procent en 11,8 procent.
Onze Rode Duivels lijken een stuk minder kans te maken op de eindzege, zo blijkt uit de cijfers van Opta. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia heeft 1,9 procent kans op de wereldtitel. Daarmee valt het uit e top tien en doen onder meer Nederland (5,2), Noorwegen (2,3) en Colombia (2,0) beter.
In aflevering 19 van het tweede seizoen van Tijd voor Voetbal bespreekt men de dramatische week van Club Brugge, de ijzersterke prestatie(s) van Kos Karetsas en ziet men ook Nathan De Cat weer overtuigen bij RSC Anderlecht. Dat en nog veel meer in Tijd voor Voetbal.







