GS/PhotoNews

GS/PhotoNews

Herboren Kana moet tot eind 2025 vervangen worden: zes opties voor Hasi

Update: 4 december om 07:06
2Reacties

Net wanneer hij zijn hoogste niveau ooit haalt, is de pechduivel opgedoken. Marco Kana staat minstens tot aan de winterstop aan de kant bij RSC Anderlecht. Daardoor mist hij al zeker vijf wedstrijden. Wie kan Besnik Hasi als vervanger aanduiden? VoetbalPrimeur.be overloopt enkele keuzemogelijkheden.

Marco Kana heeft zich in de heenronde tot aangename verrassing ontpopt. Na enkele mindere jaren leek zijn verhaal in de hoofdstad geschreven, maar op z’n 23e is het Neerpede-product plots een vaste waarde in de achterhoede. Tot dusver speelde Kana zowat alles. Dat deed hij bovendien uitstekend. Aan de bal voetbalt de Brusselaar bijzonder comfortabel en ook verdedigend trekt hij steeds beter zijn streng. 

Toch zal Besnik Hasi tegen KRC Genk (beker), KVC Westerlo, Sint-Truiden, Royal Antwerp FC en Sporting Charleroi iemand anders centraal achteraan moeten posteren. In de gewonnen stadsderby met Union Saint-Gilloise kwetste Kana zich namelijk aan zijn enkel. Daardoor zou hij minstens zes weken aan de kant staan, zo communiceerde Anderlecht intussen. Om Hasi te hulp te schieten, heeft VoetbalPrimeur.be al enkele alternatieven achter de hand om een tandem te vormen met Lucas Hey.

Killian Sardella 

Tegen Union liet Hasi al wat in zijn kaarten kijken. Toen vatte Sardella plaats in de as van de verdediging. Vorig seizoen bemachtigde het opleidingsproduct een plek in de basis als rechtsachter, waarschijnlijk zijn beste positie. Bij de jeugd speelde hij echter ook regelmatig centraal. Met Ilay Camara beschikt Anderlecht sinds afgelopen zomer bovendien over een uitstekend alternatief op rechtsback.

Ludwig Augustinsson

Met zijn ervaring moet de Zweed in staat zijn om centraal achteraan te depanneren. In een driemansverdediging dook hij al geregeld op als linkerpion. Met z’n tweetjes is natuurlijk nog andere koek, maar als dertiger en 56-voudige international kan je toch wat flexibiliteit verwachten. Zo zou Lucas Hey ook op zijn rechtervoet kunnen blijven staan.

Enric Llansana

Ook een middenvelder kan achteraan in de bres springen. Bij zijn vorige club, Go Ahead Eagles, deed Llansana het zelfs meermaals. Met zijn inzicht, agressieve pressing en communicatievaardigheden zou die rol hem inderdaad moeten liggen. Bovendien staat zijn basisplek op de helling wanneer Nathan Saliba straks uit schorsing terugkeert. Wie weet, schuift de Spaanse Nederlander gewoon een rijtje achteruit.

Mihajlo Ilic

In het slot van een woelige zomermercato haalde Olivier Renard nog twee jonge, verdedigende profielen in huis, allebei op huurbasis. We zijn nu begin december en allebei kwamen ze nauwelijks in het stuk voor. Tot dusver geraakte Ilic niet verder dan één optreden bij zowel de A-ploeg als de RSCA Futures. De Serviër haalt vaker niet dan wel de selectie, al zat hij op La Louvière nog (negentig minuten lang) op de bank. Toch een mysterietje.

Yasin Özcan

Die andere laattijdige huurling doet het niet veel beter. Özcan kwam wel al vaker in actie voor de Futures, maar wacht op zijn beurt nog op zijn kans bij de grote jongens. Bovendien pakte hij vorig weekend nog rood tegen Lierse SK. Gek genoeg hoestte Aston Villa een half jaar geleden nog zeven miljoen euro voor hem op. Dat bedrag werd bij Anderlecht nog op geen enkel ogenblik gerechtvaardigd. Eerst constant presteren bij de beloften lijkt de boodschap. 

Nunzio Engwanda

Tot slot zou Anderlecht, in lijn met de huisstijl, eens kunnen piepen in de eigen jeugdrangen. Bij de RSCA Futures is deze Engwanda inmiddels een vertrouwd gezicht. De achttienjarige is er een steunpilaar in de achterhoede, alsook bij de nationale U19 trouwens. Vorig seizoen mocht Engwanda al twee keer proeven van het grote werk. Krijgt hij in de laatste dagen van 2025 nog een uitgebreidere kans?

In aflevering 19 van het tweede seizoen van Tijd voor Voetbal bespreekt men de dramatische week van Club Brugge, de ijzersterke prestatie(s) van Kos Karetsas en ziet men ook Nathan De Cat weer overtuigen bij RSC Anderlecht. Dat en nog veel meer in Tijd voor Voetbal.