Kieft en Van der Gijp kijken naar bekritiseerde Yamal: 'Dat deed Messi niet'

Veel kritiek, maar ook steun voor Yamal: "Dat deden Maradona en Cruijf ook niet"

PRAAT MEE!

'Lamine Yamal is naast zijn schoenen gaan lopen.' Die stelling wordt besproken door Wim Kieft en René van der Gijp. Eerstgenoemde neemt het voor de superster van FC Barcelona op, terwijl Van der Gijp de vergelijking met Lionel Messi maakt.

"Dat is niet zo gek. Die jongen is achttien. Wat komt er allemaal op je af? In één keer verdien je veertien miljoen euro, iedereen ziet je, iedereen kijkt naar je, iedereen is met je bezig, iedereen wil wat van je", somt Kieft op in de podcast KieftJansenEgmondGijp. "Het zou zomaar kunnen dat hij naast zijn schoenen is gaan lopen. Dat is natuurlijk het grootste gevaar voor een jongen op die leeftijd."

Van der Gijp maakt de vergelijking met Messi, die ook op jonge leeftijd al tot de wereldtop behoorde. "Die kon daar als geen ander mee omgaan", klinkt het. "Hij was zo bescheiden. Maar hij deed ook geen interviews en gesprekken na een wedstrijd." Kieft valt in. "Hij hield zich wel echt bij het voetbal en Cristiano Ronaldo ook. Maar dat deden Cruijff en Maradona natuurlijk ook niet."

Yamal raakte rondom de verloren El Clásico in opspraak. Hij had voorafgaand aan het duel met Real Madrid uitspraken gedaan over de aartsrivaal en onder meer hun relaties met de Spaanse scheidsrechters. Dat konden de spelers van Real Madrid niet waarderen en dat werd Yamal na afloop van de 2-1 in Bernabéu ook duidelijk gemaakt.

In aflevering 15 van het tweede seizoen van Tijd voor Voetbal bespreekt men de moeilijke partij van RSC Anderlecht tegen Charleroi, Club Brugge dat wint maar niet overtuigt en komen er challenges aan in de JPL? Dat en nog veel meer in Tijd voor Voetbal.