Photo News

Photo News

Bijgeloof kan alle vormen aannemen: Vanderbiest put vertrouwen uit ... tutje

Update: 30 oktober om 15:31
1Reacties

Bijgeloof en voetbal, al sinds het ontstaan van de sport zijn het twee handen op één buik. Ook Frederik Vanderbiest kan er niet aan weerstaan. Tegen Lierse SK uitte de trainer van KV Mechelen zijn bijgeloof wel op een erg bijzondere manier. Hij vertrouwt immers op ... een tutje van zijn dochter.

KV Mechelen werd in de zestiende finales van de Beker van België uitgeloot tegen Lierse SK. Dat streekduel beloofde een zware dobber te worden en zo geschiedde. Bij de rust stond Malinwa zelfs 0-1 in het krijt. Na de onderbreking zou de thuisploeg die situatie nog ombuigen naar een 2-1-overwinning. Met dank aan de ingrepen tijdens die onderbreking?

Frederik Vanderbiest wierp Lion Lauberbach in de strijd, maar eveneens een ... fopspeen. Bij het verlaten van de kleedkamer werd de trainer gespot met het tutje van zijn dochter in de hand en even stak hij het zelfs in de mond! Toeval of niet, het voorwerp bleek wel degelijk geluk te brengen. In ieder geval slaagde KV Mechelen erin om zijn hachje te redden.

Volgens Gazet van Antwerpen heeft het tutje een dubbel effect. Ten eerste beschouwt Vanderbiest het inderdaad als een geluksbrenger. Ten tweede dient het ook als stressbal, weliswaar in een andere vorm. Door erin te knijpen kan Vanderbiest zijn overtollige zenuwen kwijt. Wees maar zeker dat hij het tutje na de ommekeer tegen Lierse ook in de toekomst nog bij de hand zal hebben.

In aflevering 15 van het tweede seizoen van Tijd voor Voetbal bespreekt men de moeilijke partij van RSC Anderlecht tegen Charleroi, Club Brugge dat wint maar niet overtuigt en komen er challenges aan in de JPL? Dat en nog veel meer in Tijd voor Voetbal.