Photo News

Photo News

Janssen breekt eindelijk droogte bij Antwerp: "Dit is mij in 14 jaar profvoetbal al overkomen"

PRAAT MEE!

Royal Antwerp FC kan eindelijk weer lachen, en dat heeft veel te maken met Vincent Janssen. De Nederlandse spits scoorde twee keer in de bekerzege tegen Eupen, zijn eerste doelpunten na tien wedstrijden zonder treffer. Na afloop bleef Janssen nuchter, zelfs nu hij weer de weg naar doel vond.

De aanvoerder had duidelijk geen zin in grote woorden. "In veertien jaar profvoetbal is dit mij al eerder overkomen, volgens mij zelfs híér bij Antwerp", reageerde hij bij Het Nieuwsblad. "Als spits leef je voor goals, scoren is fijn, maar de laatste jaren ben ik anders gaan voetballen, meer in functie van het team."

Een paar dagen eerder had Janssen nog een enorme kans gemist tegen Club Brugge. Paniek was er nooit. "In het voetbal zijn er momenten dat het niet lukt. Ondertussen ben ik ervaren genoeg om daarmee om te gaan." Tegen Eupen kon hij alvast twee keer scoren, geholpen door een slippertje van doelman Nurudeen. "Dat cadeautje hebben we zelf afgedwongen door druk te zetten."

Na de 3-1-zege voelde Janssen vooral opluchting. "We snákten naar een overwinning", zei hij."“Het is fijn om dat gevoel nog eens te ervaren. We wilden door, er iets moois van maken voor onszelf en het publiek. Dat hebben we niet goed gedaan. We moeten kritisch zijn voor onszelf", geeft hij wel nog aan.

De volgende weken worden cruciaal voor Antwerp, beseft ook Janssen. "Het woord crisis is bij ons nooit gevallen", benadrukte hij. "Maar het is duidelijk dat we nu punten moeten pakken. Tegen Club Brugge vergaten we onszelf te belonen, hopelijk doen we dat de komende weken wél."

In aflevering 15 van het tweede seizoen van Tijd voor Voetbal bespreekt men de moeilijke partij van RSC Anderlecht tegen Charleroi, Club Brugge dat wint maar niet overtuigt en komen er challenges aan in de JPL? Dat en nog veel meer in Tijd voor Voetbal.