Photonews

Photonews

Kana over debuut Anderlecht: ‘Nadien besefte ik dat ik met Kompany had gespeeld’

5Reacties

Marco Kana heeft in La Tribune teruggeblikt op zijn bijzondere debuut bij Anderlecht. De 22-jarige verdediger, die tegenwoordig opnieuw een sleutelrol speelt onder Besnik Hasi, maakte zijn eerste minuten in augustus 2019 — aan de zijde van niemand minder dan Vincent Kompany. 

“Pas ’s nachts besefte ik dat ik met Kompany had gespeeld”, lachte hij. Kana werd destijds halsoverkop in de ploeg gedropt nadat Philippe Sandler geblesseerd uitviel. “Ik was zo gefocust dat ik gewoon mijn spel wilde spelen. Ik dacht er niet eens over na met wie ik op het veld stond”, vertelde hij. 

“We zetten druk, ik wilde gewoon helpen om die match te winnen.” Het moment zelf ging grotendeels aan hem voorbij, pas later drong het tot hem door hoe bijzonder die avond was. De Brusselaar heeft ondertussen een woelige periode achter de rug, met blessures en een uitleenbeurt aan KV Kortrijk. 

Toch lijkt hij opnieuw helemaal op weg naar zijn beste vorm bij paars-wit. Onder Hasi heeft Kana zijn vertrouwen hervonden: hij geldt opnieuw als een belangrijke pion in het hart van de verdediging, precies waar het ooit allemaal begon.

Beluister de nieuwste aflevering van Tijd voor Voetbal waarin men het heeft over de toppers Club Brugge – Union en RSC Anderlecht – Standard, is er lof voor een sterke Hendrik Van Crombrugge bij Genk en ziet men Antwerp blijven sukkelen. Dat en nog veel meer in Tijd voor Voetbal.