Barcelona boekt zorgeloze zege op Getafe

Barcelona kent aan de hand van nieuwe uitblinker zorgeloze avond tegen Getafe

Update: 22 september om 09:37
PRAAT MEE!

FC Barcelona heeft op een zorgeloze avond afgerekend met Getafe. In het Estadi Johan Cruyff, waar de Catalanen opnieuw noodgedwongen in moesten spelen, werd het 3-0. Ferran Torres was het goudhaantje door de eerste twee goals voor zijn rekening te nemen.

Nadat Barça donderdag in de Champions League nog met 1-2 won van Newcastle United, moest het er drie dagen later tegen Getafe weer staan. De Jong stond opnieuw in de basis, maar dat gold niet voor Marcus Rashford, die in Engeland nog twee keer trefzeker was. In plaats van hem koos trainer Hansi Flick voor Ferran, ook omdat Lamine Yamal nog altijd niet fit is. Die keuze pakte goed uit.

Na een kwartier spelen was het namelijk al raak voor de Spaans international. De aanval begon bij De Jong, die Raphinha inspeelde. De Braziliaan kreeg de bal vervolgens bij Dani Olmo, die de scorende Ferran met een hakje wist te bereiken. Een kleine twintig minuten later was de aanvaller weer trefzeker: opnieuw rondde Ferran goed af, ditmaal na knap voorbereidend werk van Raphinha.

Daardoor ging een veel beter Barcelona met een ruststand van 2-0 aan de thee. In de tweede helft begon Flick al vroeg met wisselen en haalde hij Ferran, De Jong en Raphina binnen het uur naar de kant. Na 62 minuten zorgde Olmo voor het slotakkoord: na een teruggetrokken voorzet van invaller Marcus Rashford wist de middenvelder de 3-0 te maken. Daarna kwam Barcelona niet meer in de problemen.

Uiteindelijk bleef het 3-0 in het Estadi Johan Cruyff, dat opnieuw de tijdelijke thuisgrond van Barça was vanwege de vertraagde werkzaamheden in Camp Nou. Daardoor komt Barcelona nu op dertien punten uit vijf wedstrijden. Dat zijn er twee minder dan koploper Real Madrid, dat dit seizoen nog foutloos is in La Liga.

Beluister de nieuwste aflevering van Tijd voor Voetbal waarin men het heeft over de Europese prestaties van Union en Club Brugge, een bijzonder matige RSC Anderlecht – Antwerp en KRC Genk dat maar blijft verliezen. Dat en nog veel meer in Tijd voor Voetbal.