Photo News

'Anderlecht liet El Ouahdi en O’Brien lopen: Genk en Lyon profiteerden'
RSC Anderlecht heeft de voorbije jaren heel wat transfers gedaan onder verschillende sportieve bazen. Niet elke beslissing bleek achteraf even gelukkig. Zakaria El Ouahdi, tegenwoordig een smaakmaker bij KRC Genk, onthult nu dat hij in de zomer van 2023 samen met Jake O’Brien bij paars-wit werd aangeboden. De Brusselaars zagen er echter van af.
In diezelfde mercato trok Anderlecht Louis Patris voor 3,5 miljoen euro aan bij OH Leuven. De rechtsachter slaagde er echter niet in om zich door te zetten in het Lotto Park. Hij verkaste later naar STVV voor 1,75 miljoen euro en werd daar dit jaar voor 4 miljoen euro opgepikt door Union Saint-Gilloise. Ondertussen bleek El Ouahdi, die door Genk voor 2,5 miljoen euro bij RWDM werd weggehaald, wel een schot in de roos.
“Ik werd bij Anderlecht aangeboden”
El Ouahdi bevestigt in La Dernière Heure dat Anderlecht in die periode een kans liet liggen. “Ik kreeg te horen dat een tussenpersoon me bij Anderlecht had aangeboden, tegelijk met Jake O’Brien. We waren net gepromoveerd met RWDM. Anderlecht gaf er geen gevolg aan. Genk kwam een paar weken later op de proppen. Bilal El Khannouss vertelde me veel goeds over de club en ik tekende. Het was een heel goede beslissing.”
Jake O’Brien werd destijds door Crystal Palace uitgeleend aan RWDM en belandde via een transfer van 1 miljoen euro bij Olympique Lyon. Daar groeide hij uit tot een vaste waarde. Een jaar geleden betaalde Everton 19,5 miljoen euro voor de centrale verdediger. Anderlecht liet in de zomer van 2023 na om een centrale verdediger aan te trekken en moest in januari alsnog op de markt. Federico Gattoni werd gehuurd, maar verdween na een korte periode alweer.
Beluister de nieuwste aflevering van Tijd voor Voetbal waarin men het heeft over het gelijkspel van RSC Anderlecht tegen KRC Genk, de penaltyfases bij Club Brugge, Standard en KV Mechelen. Maar ook de 'blessure' van Union-doelman Scherpen. Dat en nog veel meer in Tijd voor Voetbal.







