Photo News

Photo News

De Condé verrast tijdens transfermercato KRC Genk: "Ik denk dat heel België verrast is"

2Reacties

KRC Genk kan terugblikken op een geslaagde zomermercato. Zowel sportief als financieel lijkt de balans perfect in evenwicht. Dimitri De Condé, Head of Football bij de Limburgers, liet via de clubkanalen zijn licht schijnen op de transferperiode en gaf toe dat één beslissing hem zelf verraste.

“Dat El Ouahdi blijft, dat was niet voorzien. Ik had het wel heel hard gehoopt, maar ik denk dat heel België is verrast dat hij is gebleven”, klonk het. Wolfsburg en Nice toonden concrete interesse, maar de rechtsachter besloot in Genk te blijven. “Hij sprak in Duitsland en er was Franse interesse, maar het mooiste is dat hij vertelde dat hij niet echt wou vertrekken.”

Tegelijkertijd viel een ander vertrek onverwacht uit de lucht: dat van Bonsu Baah. De flankaanvaller koos voor een lucratieve overstap naar Al-Qadsiyah, goed voor een transfersom van 17 miljoen euro. “De transfer van Bonsu hadden we ook niet verwacht, maar we zijn heel tevreden met de deal die tot stand is gekomen. Hij gaf zelf signalen dat het een financiële, naast het sportieve project, opportuniteit was. Dan is het beter dat zulke jongens vertrekken en zo konden we Ito terughalen.”

De ambities blijven ondertussen hoog. “We willen top drie in België nastreven en Europees voetbal halen, waar overwinteren de ambitie is. De honger naar een prijs is heel groot in de groep”, aldus De Condé. Daarbij ziet hij de mix tussen ervaring en jeugd als een troef: “Met onze eisen is het daarom zeker zo knap dat er elf jongens in de A-kern zitten met een achtergrond in de academie.”

In aflevering 9 van het tweede seizoen van Tijd voor Voetbal bespreekt men de heerlijke voetbalweek van de Rode Duivels, wordt er teruggeblikt op de transferperiode en de lichtpuntjes en teleurstellingen van het seizoensbegin. Dat en nog veel meer in Tijd voor Voetbal.