Deze club is de favoriet voor de eindzege in de Europa League, wat doet Genk?

Opta berekent: Haalt Genk de knock-outfase? Wie is favoriet in Europa League?

1Reacties

Het Aston Villa van onder andere Rode Duivels-kapitein Youri Tielemans is dé favoriet voor de eindzege van de Europa League, zo zocht statistiekenbureau Opta uit. KRC Genk krijgt volgens Opta 21,5 procent kans om door te stoten naar de kwartfinales. VoetbalPrimeur zet de favorieten op een rijtje.

De competitiefase van de Europa League gaat van start op woensdag 24 september en donderdag 25 september, want dan staan de eerste wedstrijden op het programma. Elke deelnemende ploeg zal acht keer (vier keer thuis en vier keer uit) in actie komen in de eerste fase. Op 20 mei 2026 zullen de twee finalisten elkaar treffen in Istanbul.

Deze club is de favoriet voor de eindzege in de Europa League

Volgens Opta maakt Aston Villa de grootste kans op de eindzege in de Europa League. De ploeg van Unai Emery maakt 21,6% kans om de finale te winnen. AS Roma (12,8%), Nottingham Forest (11,3%) en Lille OSC (10,1%) worden aangewezen als de belangrijkste concurrenten van Aston Villa. Genk heeft volgens het statistiekenbureau slechts 1,2 procent kans om de beker de lucht in te steken. Daarmee doet Genk het wel beter dan Nice (1,1%), Celta de Vigo (1,1%), Midtjylland (1%), Dinamo Zagreb (0,8%) en Utrecht (0,5%).

In aflevering 9 van het tweede seizoen van Tijd voor Voetbal bespreekt men de heerlijke voetbalweek van de Rode Duivels, wordt er teruggeblikt op de transferperiode en de lichtpuntjes en teleurstellingen van het seizoensbegin. Dat en nog veel meer in Tijd voor Voetbal.