Meer duidelijk over blessure Frenkie de Jong bij Barcelona

'Barcelona en Flick willen spelmaker niet dwingen na bilblessure'

Praat mee!

Bij FC Barcelona heeft Frenkie de Jong nog altijd last van de bilspierblessure die hij opliep in het WK-kwalificatieduel met Polen, meldt Mundo Deportivo. FC Barcelona is voorzichtig met de Oranje-international en wil geen risico's nemen met zijn herstel, aangezien belangrijke wedstrijden in de Champions League op komst zijn.

De Jong moest de interland van Nederland tegen Litouwen missen vanwege de blessure. De 27-jarige middenvelder keerde vervroegd terug naar zijn club, waar hij zich laat behandelen. Volgens Mundo Deportivo ontbrak De Jong maandag nog op de groepstraining van Barça. In plaats daarvan ontving hij een specifieke medische behandeling.

Met de eerste Champions League-wedstrijd tegen Newcastle op donderdag 18 september in het vooruitzicht, is het onwaarschijnlijk dat De Jong zondagavond zal spelen tegen Valencia. FC Barcelona wil hem de tijd geven om volledig te herstellen en optimaal voorbereid te zijn op de komende uitdagingen, met name in de Champions League. 'Hansi Flick wil hem niet dwingen', weet de sportkrant.

Barcelona heeft de komende weken een druk schema. In La Liga speelt de ploeg op 14 september (Valencia), 21 september (Getafe), 25 september (Real Oviedo) en 28 september (Real Sociedad). In de Champions League staan wedstrijden gepland op 18 september, uit bij Newcastle, en op 1 oktober, thuis tegen Paris Saint-Germain.

Beluister de nieuwste aflevering van Tijd voor Voetbal waarin men het heeft over de moeilijke week voor RSC Anderlecht met aandacht voor Besnik Hasi en Wouter Vandenhaute, een blunder van Nordin Jackers bij Club Brugge en de gouden zaken die KRC Genk doet op de transfermarkt. Dat en nog veel meer in Tijd voor Voetbal.