Photo News

Photo News

Vanhaezebrouck kritisch voor Rangers: “Onbegrijpelijke keuzes van hun trainer”

1Reacties

Club Brugge zette dinsdagavond een grote stap richting de groepsfase van de Champions League met een 1-3-zege bij Rangers FC. Huisanalist bij Het Nieuwsblad Hein Vanhaezebrouck zag hoe blauw-zwart zijn momenten uitstekend greep, al waarschuwt hij dat de terugmatch geen formaliteit wordt.

Met de stevige bonus in de heenwedstrijd lijkt de kwalificatie bijna binnen. Toch houdt Vanhaezebrouck de voetjes op de grond. “Het is geen 1-3-voorsprong in het volleybal, hè. Het is voetbal en daarin kan alles. Kijk naar de thuismatch tegen Salzburg: een karrenvracht aan kansen, maar toch 0-2 aan de rust. Nu heeft Club negentig procent kans om door te gaan, maar Rangers heeft ook zijn momenten gehad.”

Slim bij stilstaande fases
De tweede Brugse goal viel na een ingestudeerd nummertje bij een hoekschop. Vanhaezebrouck was onder de indruk van de voorbereiding. “Ik had vooraf in mijn papieren genoteerd dat er op ‘set pieces’ iets te rapen viel. Rangers verdedigt met een mix van mandekking en zone. Club speelde dat voortreffelijk uit: Seys lokte zijn man weg, waardoor Spileers vrij kwam. Het plan was exquisite en de afwerking kende wat geluk, maar dat hoort erbij. 

Vreemde keuzes bij Rangers
Tot slot spaarde Vanhaezebrouck ook de Schotse tegenstander niet. “Trainer Russell Martin maakte rare keuzes. Hij zette Meghoma op linksback na amper twee dagen bij de club en schoof Aarons op rechts, terwijl Tavernier beter bezig is. Op het middenveld begreep ik helemaal niets: Raskin stond te diep, Rothwell te hoog. Dat werkt niet. Plus, zonder de geblesseerde Dessers woog Rangers voorin veel minder.”

Beluister de nieuwste aflevering van Tijd voor Voetbal waarin men terugblikt op sterke prestatie van Zakaria El Ouahdi bij KRC Genk, de moeilijke partij van RSC Anderlecht en wordt er veel gesproken over (mogelijke) transfers. Dat en nog veel meer in Tijd voor Voetbal.

Ontvang op je smartphone gratis als eerste het grote voetbalnieuws. Hoe? Volg het kanaal van VoetbalPrimeur.be op WhatsApp via deze link.

Vanhaezebrouck kritisch voor Rangers