Westerlo klopt aan bij Bayern München  voor Kusi-Asare

Westerlo klopt aan bij Bayern München: ‘huurdeal voor Kusi-Asare in de maak’

Update: 21 juni om 14:54
1Reacties

KVC Westerlo heeft zich gemeld bij Bayern München voor een tijdelijke deal rond Jonah Kusi-Asare. De 17-jarige Zweed geldt als een van de grootste aanvallende talenten binnen de jeugdstructuur van de Duitse recordkampioen, maar lijkt deze zomer op zoek naar meer speelminuten. En daarbij kijkt Bayern ook naar België.

Kusi-Asare werd anderhalf jaar geleden voor zo’n 3,5 miljoen euro overgenomen van het Zweedse AIK en mocht dit voorjaar zijn debuut maken in de Bundesliga onder Vincent Kompany. Op het WK voor clubs is hij momenteel zelfs mee met de A-kern van Bayern, maar ondanks dat uitzicht op een structurele doorbraak nog ver weg lijkt, blijft de interesse in de jonge spits toenemen.

Meerdere clubs willen hem definitief overnemen: onder meer PSV, OGC Nice en FC Nordsjaelland azen op zijn handtekening. Kusi-Asare ligt namelijk nog maar één jaar onder contract in München, wat hem aantrekkelijk maakt op de transfermarkt.

Huurconstructie met Belgische link?
Naast de clubs die hem willen kopen, zijn er ook teams die mikken op een huurdeal. Daarbij worden Rapid Wenen, Vejle BK én KVC Westerlo genoemd. De interesse van Westerlo is niet uit de lucht gegrepen: Vincent Kompany heeft nog steeds goede contacten in Het Kuipje, waar hij in het verleden al zaken mee deed. Zo haalde hij Lyle Fosterdestijds van Westerlo naar Burnley.

Een tijdelijke overgang zou voor alle partijen interessant kunnen zijn. Westerlo krijgt een talentvolle centrumspits die zich op het hoogste niveau kan tonen, terwijl Bayern de ontwikkeling van Kusi-Asare van dichtbij kan blijven volgen.

Of Westerlo effectief met Bayern aan tafel schuift, zal de komende weken blijken. Eén ding is zeker: met de zware concurrentie uit meerdere landen, wordt het geen eenvoudige missie.

Ontvang op je smartphone gratis als eerste het grote voetbalnieuws. Hoe? Volg het kanaal van VoetbalPrimeur.be op WhatsApp via deze link.