
Anderlecht streeft naar jonge wereldtoptalenten: “Yamal als voorbeeld”
RSC Anderlecht blijft investeren in hun jeugdopleiding, ondanks dat Club Brugge recentelijk de titel van beste jeugdopleiding van België won. Met nieuwe krachten zoals Naim Arab en Arnaud Djoum zet de club grote stappen om de jeugd weer volop te laten schitteren en de doorstroming naar het eerste team te stimuleren.
Anderlecht wil de oude glorie herwinnen door sterk in te zetten op hun jeugd, met ambitieuze plannen en frisse kracht. Naim Arab wordt trainer bij de U23 en zal nauw samenwerken met het eerste elftal, met als doel talenten sneller te laten doorstromen. “Mijn doel was om het dichtst bij een eerste elftal te staan”, vertelt Arab. “Het was een logische stap van Eerste Amateur naar 1B waar ik meer middelen heb.”
Ook Arnaud Djoum richt zich op de jongere generatie, de talenten van 2010, met als ultiem doel hen klaar te stomen voor de top. “Mijn langetermijndoel is om de meeste jongeren te ondersteunen voor hun loopbaan”, zegt Djoum. “Op de korte termijn willen we dat zoveel mogelijk spelers voor het eerste team worden opgeroepen.”
Beide trainers benadrukken dat niet alleen technische vaardigheden belangrijk zijn, maar vooral ook mentale kracht. “Iedereen weet hoe ze moeten voetballen in Neerpede, maar niet iedereen weet hoe ze mentaal sterk moeten blijven”, klinkt het ambitieus. Ze geloven dat met de juiste mentaliteit en leiderschap deze jonge talenten kunnen uitgroeien tot spelers van topklasse, vergelijkbaar met de jonge Lamine Yamal, die op 16-jarige leeftijd al bij FC Barcelona speelde en dat kan bijdragen aan een marktwaarde van 20 miljoen euro per seizoen.
Ontvang op je smartphone gratis als eerste het grote voetbalnieuws. Hoe? Volg het kanaal van VoetbalPrimeur.be op WhatsApp via deze link.